ГоловнаНовини Здоров'яРак кишечника: 10 порад щодо його запобігання

Рак кишечника: 10 порад щодо його запобігання

Для запобігання раку кишечника необхідно вживати в їжу більше овочів, фруктів і клітковини, стежити за вагою і не допускати зростання жиру на животі, їсти цибулю і часник. Ми зібрали основні поради, що допомагають захистити себе від розвитку цього небезпечного захворювання.

Рак кишки

За даними Американського інституту з вивчення раку (AICR), близько третини найбільш поширених випадків раку можна запобігти з допомогою здорового харчування, фізичної активності і підтримки здорової ваги. Якщо говорити про колоректальний рак (рак кишечника), відсоток, який можна було б запобігти за допомогою цих факторів способу життя, зростає до 50.

Їжте більше овочів і фруктів. Овочі містять багато антиоксидантів і інших сполук для боротьби з хворобами, які дуже важко отримати з інших джерел, наприклад, магній. Науці добре відомий протираковий ефект магнію, який вчені пов’язують з його здатністю знижувати резистентність до інсуліну (вона сприяє розвитку пухлин). Крім магнію, рослинні, хімічні речовини, фитохимикалии, здатні зменшувати запалення і усувати канцерогени.

Читайте також:  Лікарка розповіла про заборонені продукти при прийомі антибіотиків

Ще один компонент рослинної їжі – клітковина – також ефективно запобігає розвитку раку кишечника завдяки своїй позитивній дії на бактеріальну флору органу.

Отримуйте достатньо вітаміну D. За даними дослідження, опублікованими в журналі Gut, люди з досить високим рівнем вітаміну D в крові менше схильні до розвитку колоректальних пухлин. Це може пояснюватися тим, що вітамін D благотворно впливає на імунну систему, яка, в свою чергу, може допомогти обмежити зростання ракових пухлин.

Уникайте обробленого м’яса. Обробленими називаються м’ясні продукти, для збереження яких застосовуються копчення, в’ялення, посол або хімічні консервантів. Особливо проблематичними є нітрати, які додаються до цих продуктів у вигляді консервантів, барвників та смакових добавок. Нітрати в обробленому м’ясі часто перетворюються в нітрозаміни, які підвищують ризик захворіти на рак.

Не зловживайте червоним м’ясом. Дослідження показують, що у людей, які щодня їдять багато м’яса (більше 150 грамів), ризик розвитку колоректального раку на 24 відсотка вище, ніж у тих, хто вживає менше м’яса. Вчені пов’язують потенційний канцерогенний ефект великої кількості червоного м’яса з дією хімічних речовин, що проникають в організм тварин по мірі зростання. Крім того, приготування червоного м’яса при високих температурах сприяє виробленню канцерогенних побічних продуктів.

Читайте також:  33 - найкращий вік для здійснення мрії

Займайтеся спортом. Існують переконливі докази того, що регулярні фізичні вправи можуть значно знижувати ризик розвитку раку товстої кишки. Фізичні вправи знижують рівень інсуліну, а саме контроль рівня інсуліну є одним з найдієвіших способів знизити ризик розвитку раку. Крім того, фізичні вправи поліпшують циркуляцію в крові імунних клітин, що знищують передракові клітини на стадії, поки вони не стали злоякісними.

Слідкуйте за вагою і не допускайте жиру на животі. Ожиріння пов’язане з підвищеним ризиком розвитку близько десятка різних видів раку, включаючи рак товстої кишки. З точки зору профілактики раку, особливо важливо позбуватися від надлишкового жиру на животі, так як цей жир пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку товстої кишки незалежно від ваги.

Читайте також:  Лікарка розповіла, як перестати хворіти від зміни погоди

Їжте часник і цибулю. Лабораторні дослідження показали, що часник «вбиває ракові клітини і є дуже перспективним у цьому сенсі, якщо ввести його в раціон харчування. В експерименті з жінками регулярне споживання часнику допомогло знизити ризик розвитку раку товстої кишки на 35 відсотків. Що стосується цибулі, то це відмінне джерело протиракового речовини кверцетину; кверцетин пригнічує ріст ракових клітин пухлин молочної залози, товстої кишки, простати, яєчників, ендометрія і легенів.

Їжте ферментовані овочі. У процесі ферментації, який відбувається, наприклад, при квашенні капусти, виробляються ізотіоціанати, індоли і сульфорафани. Все це – потужні протиракові з’єднання.

Їжте бразильські горіхи. Вони багаті селеном – мінералом, який особливо корисний для зниження ризику раку простати, легенів і колоректального раку.

Їжте стійкий крохмаль. Крохмаль, який міститься в зелених бананах, діє як клітковина і допомагає знизити ризик розвитку раку товстої кишки, якщо ви вживаєте багато червоного м’яса.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News