ГоловнаНовини Здоров'яРак кишечника: 10 порад щодо його запобігання

Рак кишечника: 10 порад щодо його запобігання

Для запобігання раку кишечника необхідно вживати в їжу більше овочів, фруктів і клітковини, стежити за вагою і не допускати зростання жиру на животі, їсти цибулю і часник. Ми зібрали основні поради, що допомагають захистити себе від розвитку цього небезпечного захворювання.

Рак кишки

За даними Американського інституту з вивчення раку (AICR), близько третини найбільш поширених випадків раку можна запобігти з допомогою здорового харчування, фізичної активності і підтримки здорової ваги. Якщо говорити про колоректальний рак (рак кишечника), відсоток, який можна було б запобігти за допомогою цих факторів способу життя, зростає до 50.

Їжте більше овочів і фруктів. Овочі містять багато антиоксидантів і інших сполук для боротьби з хворобами, які дуже важко отримати з інших джерел, наприклад, магній. Науці добре відомий протираковий ефект магнію, який вчені пов’язують з його здатністю знижувати резистентність до інсуліну (вона сприяє розвитку пухлин). Крім магнію, рослинні, хімічні речовини, фитохимикалии, здатні зменшувати запалення і усувати канцерогени.

Читайте також:  Лікарі назвали основні симптоми цирозу печінки, який починається

Ще один компонент рослинної їжі – клітковина – також ефективно запобігає розвитку раку кишечника завдяки своїй позитивній дії на бактеріальну флору органу.

Отримуйте достатньо вітаміну D. За даними дослідження, опублікованими в журналі Gut, люди з досить високим рівнем вітаміну D в крові менше схильні до розвитку колоректальних пухлин. Це може пояснюватися тим, що вітамін D благотворно впливає на імунну систему, яка, в свою чергу, може допомогти обмежити зростання ракових пухлин.

Уникайте обробленого м’яса. Обробленими називаються м’ясні продукти, для збереження яких застосовуються копчення, в’ялення, посол або хімічні консервантів. Особливо проблематичними є нітрати, які додаються до цих продуктів у вигляді консервантів, барвників та смакових добавок. Нітрати в обробленому м’ясі часто перетворюються в нітрозаміни, які підвищують ризик захворіти на рак.

Не зловживайте червоним м’ясом. Дослідження показують, що у людей, які щодня їдять багато м’яса (більше 150 грамів), ризик розвитку колоректального раку на 24 відсотка вище, ніж у тих, хто вживає менше м’яса. Вчені пов’язують потенційний канцерогенний ефект великої кількості червоного м’яса з дією хімічних речовин, що проникають в організм тварин по мірі зростання. Крім того, приготування червоного м’яса при високих температурах сприяє виробленню канцерогенних побічних продуктів.

Читайте також:  Названі п'ять звичних речей, які здатні підірвати імунітет

Займайтеся спортом. Існують переконливі докази того, що регулярні фізичні вправи можуть значно знижувати ризик розвитку раку товстої кишки. Фізичні вправи знижують рівень інсуліну, а саме контроль рівня інсуліну є одним з найдієвіших способів знизити ризик розвитку раку. Крім того, фізичні вправи поліпшують циркуляцію в крові імунних клітин, що знищують передракові клітини на стадії, поки вони не стали злоякісними.

Слідкуйте за вагою і не допускайте жиру на животі. Ожиріння пов’язане з підвищеним ризиком розвитку близько десятка різних видів раку, включаючи рак товстої кишки. З точки зору профілактики раку, особливо важливо позбуватися від надлишкового жиру на животі, так як цей жир пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку товстої кишки незалежно від ваги.

Читайте також:  Вчені вилікували спадкову втрату слуху

Їжте часник і цибулю. Лабораторні дослідження показали, що часник «вбиває ракові клітини і є дуже перспективним у цьому сенсі, якщо ввести його в раціон харчування. В експерименті з жінками регулярне споживання часнику допомогло знизити ризик розвитку раку товстої кишки на 35 відсотків. Що стосується цибулі, то це відмінне джерело протиракового речовини кверцетину; кверцетин пригнічує ріст ракових клітин пухлин молочної залози, товстої кишки, простати, яєчників, ендометрія і легенів.

Їжте ферментовані овочі. У процесі ферментації, який відбувається, наприклад, при квашенні капусти, виробляються ізотіоціанати, індоли і сульфорафани. Все це – потужні протиракові з’єднання.

Їжте бразильські горіхи. Вони багаті селеном – мінералом, який особливо корисний для зниження ризику раку простати, легенів і колоректального раку.

Їжте стійкий крохмаль. Крохмаль, який міститься в зелених бананах, діє як клітковина і допомагає знизити ризик розвитку раку товстої кишки, якщо ви вживаєте багато червоного м’яса.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News