Поглянувши на область пахв, можна визначити деякі захворювання, стверджують фахівці. Медики розповіли про те, які симптоми, що з’являються в області пахв, не можна залишати без уваги.

В першу чергу з пахвами асоціюються піт і запах. Будучи абсолютно природним явищем у цій частині тіла, запах може наполегливо нагадувати про себе, коли бактеріям в пахвах дозволяють розмножуватися, довго їх не миють. Однак запах, від якого не позбавляє миття, може сигналити про гормональне порушення, несприятливі зміни в роботі щитовидної залози. У деяких випадках запах може «говорити» про те, що організм перестав нормально засвоювати цукор.

Читайте також:  Названо продукт, який знизить ризик серцево-судинних захворювань

Що стосується потовиділення, то рясний піт при незначних фізичних навантаженнях (наприклад, при повільній ходьбі) може вказувати на гормональні порушення, на початок менопаузи, а також на діабет і подагру.

Далі-почуття свербіння. Це може бути як реакцією шкіри на гоління, так і відгуком організму на тканину одягу або на компоненти косметики. При появі червоних плям і мертвих клітин цілком закономірним буде запідозрити грибок і негайно звернутися за лікуванням до лікаря.

Біль, не пов’язаний з фізичним навантаженням і специфічним положенням тіла, при цьому не проходить кілька днів, – це теж привід відправитися на обстеження. За словами лікарів, такий біль іноді свідчить про утворення пухлин лімфатичних вузлів.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Зазвичай розташовані в області пахв лімфатичні вузли абсолютно непомітні. Але якщо в цьому місці виявляється ущільнення, яке також не проходить через довгий час, це може бути тривожним знаком. Збільшені в розмірі лімфатичні вузли – знак боротьби імунітету з серйозною інфекцією, вони можуть бути і показниками раку. При відсутності значної загрози для організму лімфовузли нормалізуються без стороннього втручання.

Раніше ми писав про те, скільки разів на тиждень лікарі радять приймати душ.