Деякі зміни з тілом можуть виникати в якості ранніх ознак діабету, не ігноруйте їх.

Будь-які стійкі симптоми повинні перевірятися терапевтом, тому, якщо у вас виникло щось з перерахованого, і не пройшло з часом, запишіться на прийом до лікаря. Рання діагностика має ключове значення в боротьбі з хворобою, дозволяє уникнути серйозних ускладнень, передає Express.

Затуманений зір. Наявний діабет може викликати зміну у функціонуванні очей. Постійно високий рівень глюкози в крові сприяє пошкодженню судин, що постачають кров’ю очну сітківку. Як результат, знижується якість зору, втрачається чіткість картинки в очах, а також підвищуються ризики небезпечних патологій, що порушують нормальну взаємодію очей і мозку, – діабетичної ретинопатії, катаракти, глаукоми.

Читайте також:  Старечий запах: звідки він з'являється і як його позбутися

Почастішання сечовипускання. Уражений діабетом організм не реабсорбує глюкозу в тій мірі, в якій повинен. Це змушує нирки виробляти більше сечі. Одним з ранніх ознак діабету є нічні пробудження для відвідування туалету.

Спрага. Ще одне характерне для даної хвороби зміна, зазвичай виявляється в логічній зв’язці з попередньою ознакою. Чим частіше ви бігаєте в туалет, тим сильніше відчувається нестача рідини: може виникати відчуття невгамовної спраги, починають сохнути губи, порожнину рота.

Свербіж. Дана зміна пов’язана з нестачею вологи в шкірному бар’єрі. Оскільки через часте сечовипускання організм перестає утримувати рідину, шкіра стає більш сухою і зудить. До того ж у діабетиків активізуються грибкові інфекції.

Читайте також:  У яких овочів та фруктів корисна шкірка

Втома. Незалежно від часу доби і тривалості сну, жертви діабету відчувають часту або постійну втому. Коли організм перетворює отриману їжу в глюкозу, потім в енергію, йому потрібна достатня кількість інсуліну. Діабетики відчувають нестачу інсуліну, що заважає тілу адекватно виробляти енергію, – вони можуть відчувати себе млявими, відчувати сонливість, незважаючи на відпочинок, сон, хороше харчування.