Одним з найбільш поширених нейродегенеративних захворювань, після хвороби Альцгеймера, є хвороба Паркінсона. Ця недуга викликана прогресуючим руйнуванням і загибеллю нейронів, що виробляють дофамін в чорній субстанції і в інших відділах центральної нервової системи. В результаті у хворого виникають проблеми з координацією рухів. Захворювання може супроводжуватися неврологічними і психічними розладами.

Вчені продовжують дослідження, щоб виявити нові фактори ризику хвороби Паркінсона, а також дізнатися, що може уповільнити або знизити ймовірність розвитку цього захворювання. Фахівці зробили метааналіз проведених досліджень і виявили, що популярний гарячий напій здатний впливати на розвиток недуги. Йдеться про каву.

Виявилося, кава і кофеїн здатні знижувати ризик появи хвороби Паркінсона у здорових людей. Також кава може сповільнювати прогресування цього захворювання у людей з уже встановленим діагнозом. Деякі розглянуті дослідження були великомасштабними, довгостроковими, популяційними, а інші були спеціалізовані на спостереженні за людьми з певних категорій. Їх аналіз виявив, що здорові люди, які регулярно п’ють каву, мали більш низькі шанси захворіти Паркінсоном, ніж ті, хто не любить цей гарячий напій.

У дослідженні також зазначається, що фактори ризику хвороби Паркінсона включають несприятливе навколишнє середовище, спосіб життя та генетичні мутації. За даними NHS, симптоми хвороби Паркінсона зазвичай розвиваються поступово і спочатку незначні.

Три основні симптоми хвороби Паркінсона:

  • тремор – тремтіння, яке зазвичай починається в руці і частіше виникає, коли кінцівка розслаблена і знаходиться в стані спокою;
  • гіпокінезія – рухи тіла людини стають набагато повільніше, ніж зазвичай. Цей стан може призвести до характерної повільної, шаркающей ході з дуже маленькими кроками;
  • жорсткість м’язів (ригідність) – жорсткість і напруга в м’язах, які можуть ускладнювати пересування і міміку, а також можуть супроводжуватися хворобливим м’язовим спазмам.