Дослідження швейцарських вчених дозволило знайти підхід для одночасного лікування гіперінсулінізму та ожиріння.

Про гіперінсулінізм кажуть, коли у пацієнта відзначається надмірне вироблення гормону інсуліну, який синтезується навіть без споживання вуглеводів. Викликаний цим стан постійно зниженого рівня глюкози в крові – гіпоклікемія – призводить до недостатнього забезпечення мозку енергією. Це загрожує важкими ушкодженнями мозкової тканини і навіть смертельним результатом. Група вчених з університету Женеви (Швейцарія) зуміли детально вивчити прояви генетичної мутації, що обумовлює гіперінсулінізмом. Про це повідомляє журнал Human Molecular Genetics.

Швейцарські вчені досліджували генетичну мутацію, яка була відома своїм зв’язком з гіперінсулінізмом. Мова йде про ген, який відповідає за вироблення білка GDH, який змушує підшлункову залозу виділяти інсулін. У нормальному випадку при перевищенні певного рівня глюкози в крові цей білок змінює свою форму, завдяки чому приєднує молекулу-прискорювач, активує білок. Тоді він дає сигнал підшлунковій залозі до вироблення інсуліну. У разі мутації білок постійно залишається готовим з’єднатися з “прискорювачем” незалежно від рівня глюкози. Як вдалося з’ясувати вченим, мутований білок також призводить до підвищеного вироблення аміаку в печінці, кількість якого досягає в крові небезпечних значень.

Читайте також:  Виявлено несподівану користь вітаміну D для організму

Замість зазвичай застосовуваної в такому випадку операції з повного видалення підшлункової залози вчені на основі отриманих знань запропонували консервативнийзасіб – інгібування білка GDH. Цей метод також дозволить боротися з надмірною вагою і ожирінням.

Джерело: MedikForum