Проведене у стінах Університету Лідса дослідження показало, що людям з хронічною серцевою недостатністю може бути корисний вітамін D3. Фахівці встановили, що при його прийомі цією категорією пацієнтів поліпшується діяльність міокарда.

Позитивний вплив вітаміну D3 при серцевій недостатності було зафіксовано ученими в експерименті за участю 160 хворих, що проходили традиційну терапію (бета-блокатори, інгібітори АПФ, тощо). Добровольці приймали вітамін D3 щодня протягом року, але деяким з них замість вітаміну видавалося плацебо.

Д3 відноситься до речовин групи вітамінів D. Д3 утворюється в шкірі людини із холестерину при освітленні ультрафіолетовими променями. З їжі його джерелами є продукти тваринного походження, в рослинних він не міститься.

Читайте також:  Сильні холоди збільшують ризик смерті від серцево-судинних порушень

У фіналі випробувань виявилося, що для частини добровольців прийом вітаміну D3 став ефективним методом поліпшити стан серця. Лікарі заявили, що цей вітамін знижує ймовірність того, що людині з серцевою недостатністю може знадобитися імплантація дефібрилятора – пристрою, коригуючого серцевий ритм.

«У хворих, які приймали вітамін D3, спостерігалося значне поліпшення серцевої функції, зокрема, збільшення фракції викиду – з 26 % до 34%. У плацебо-групі подібного ефекту ми не виявили», – повідомили автори проекту.

Джерело: MedikForum