Люди, які віддають перевагу дружньому спілкуванню проведення часу на самоті, можуть володіти інтелектом вище середнього.

Хороші друзі важливі, але не всі люди можуть розраховувати на широке коло друзів. Дослідницькі дані свідчать, що до дружнього спілкування часто не особливо прагнуть розумні люди – вони не обтяжуються самотністю і відчувають себе цілком щасливими, витрачаючи час на заняття, які не потребують чієїсь присутності поруч. Навіть більше того. Дослідження британських психологів-еволюціоністів Сатоши Канадзави і Нормана Лі виявило, що розумних людей може обтяжувати необхідність підтримувати соціальні контакти.

“Розумним людям менше подобається проводити час в дружніх бесідах і посиденьках, тому що вони бувають зосередженими на інших речах. Час, проведений з друзями, вони можуть оцінювати як витрачений даремно, оскільки вважають за краще переслідувати власні цілі і працювати над ними”.

Вчені припускають, що людей з високим інтелектом і подібним сприйняттям дружнього спілкування буде ставати більше. В цьому вони бачать ознаку еволюційних змін, які відбуваються.

Дослідники кажуть, що багато моделей поведінки людей залишаються інстинктивними, і підтримка контактів також обумовлена інстинктами. У ті далекі часи, коли люди жили групами, разом полювали і боролися за виживання в дикій природі, було важливо підтримувати якомога більше соціальних зв’язків – це забезпечувало краще збереження людської популяції. Але сьогодні дана якість вже набагато менш важлива для збереження виду.

За версією вчених, розумні люди краще пристосовуються до сучасного життя, яке вимагає вміння існувати в умовах ізоляції. Чим вище інтелект, тим людина вільніша від інстинктів, в тому числі від інстинкту спілкуватися. В реаліях сьогоднішнього дня найбільш уразливі виявилися люди з високою потребою у відносинах і спілкуванні.