Напевно багато жінок, та й не тільки, задавалися питанням взаємозв’язку розміру піхви і якості сексу. Дізнайтеся, як впливає і чи впливає розмір піхви на інтимне життя, що є нормою, а що приводом для занепокоєння і візиту до профільного фахівця.

Середні розміри

Чи має значення розмір? Це питання зазвичай пов’язують з розмірами чоловічого достоїнства, проте розміри статевих органів, це аж ніяк не тільки чоловіча тема. На інтимне життя можуть вплинути, як розмір пеніса, так і піхви. Як і чоловіки, часто обтяжені думками про довжину свого статевого члена, деякі жінки стурбовані розмірами власної піхви. Особливо актуальним це питання стає після пологів, коли піхва розтягується, додаючи кілька міліметрів у діаметрі.

Досліджень, що стосуються впливу розмірів піхви на якість інтимних відносин, проведено дуже мало. Згідно з медичними даними середні розміри піхви в збудженому стані становлять 7 – 13 сантиметрів. Ширина піхви дозволяє увійти в неї 2-3 пальця. Як правило, у високих жінок піхва більш глибока. Однак, згідно з медичною статистикою, зустрічаються жінки і невисокого зросту з піхвою розміром 12-14 сантиметрів. Також зустрічаються жінки високого зросту (більше 170 сантиметрів) з глибиною піхви всього 6-7 сантиметрів. Всі ці параметри (глибина і ширина піхви) визначаються генетично, і є індивідуальною характеристикою, яка не залежить від кількості партнерів і сексуальної активності жінки.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Еластичний орган

Під час збудження жіночі статеві органи зміщуються вгору, при цьому ширина 2/3 піхви може збільшитися до 5 сантиметрів. А третина піхви у верхній частині навпаки стає ỳже через великий приплив крові. Таким чином, під час збудження піхва стає більш еластичною і пружною. Завдяки таким властивостям введений в піхву статевий член щільно обхоплюється тканинами піхви. При цьому товщина пеніса не є критичною. Вся справа в тому, що піхва здатна адаптуватися під будь-яку товщину статевого члена. Це явище відоме як піхвова акомодація. Це означає, що регулярний секс з одним і тим же партнером робить форму піхви підходящою для статевого члена чоловіка.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Варто відзначити, що піхва, це дуже еластичний орган, стінки якого мають складки, які можуть скорочуватися (стискатися) і розширюватися, коли це необхідно. Ось чому піхва може утримати як тампон, так і розшириться до межі, що дозволяє народити дитину.

Коли розміри не влаштовують

Після пологів або абортів глибина піхви може дещо зменшиться. Це відбувається через опускання матки. Крім того, гладка мускулатура піхви після пологів розслаблена, і може здатися, що піхва сильно розширена (хоча після пологів піхва збільшується в діаметрі трохи). Тому ніяких проблем в інтимному житті після пологів виникати не повинно.

Тим не менше, якщо ви незадоволені занадто великими розмірами піхви, то ситуацію можна виправити наступними способами:

  • можна поперемінно стискати (на 10 секунд) і розслабляти м’язи піхви. Таку вправу слід виконувати не менше 10 разів на день;
  • можете ознайомитися з методикою Кегеля – спеціальними вправами для органів тазового дна, що дозволяють поліпшити тонус гладкої мускулатури;
  • інтимна пластика – оперативне втручання, що дозволяє зменшити діаметр піхви. Врахуйте, що це крайній захід, і якщо вас все влаштовує в сексі, то вдаватися до цієї методики не потрібно.
Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Маленькі розміри піхви можуть доставити певний дискомфорт під час сексу. При статевих зносинах жінка може відчувати біль, а такий секс не принесе ніякого задоволення. Деякі жінки з маленькими розмірами піхви можуть страждати від такого стану, як вагінізм, коли вагінальні м’язи мимоволі стискаються, і статевий контакт стає неможливим. У таких випадках потрібно обов’язково звернутися до лікаря-гінеколога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИДІЛЕННЯ З ПІХВИ: ЧИ ЗАВЖДИ ЦЕ ПОГАНО

ОРГАЗМЕННІ МІФИ

ЩОДЕННІ ГІГІЄНІЧНІ ПРОКЛАДКИ: КОРИСТЬ І ШКОДА