Лікар-гастроентеролог Аліна Дзагурова: через безконтрольний прийом риб’ячого жиру можуть виникати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Лікар Дзагурова нагадала, що риб’ячий жир є для організму цінним джерелом омега-3 жирних кислот. Їх споживання сприятливо позначається на стані судинної системи, серця та мозку, сприяє зміцненню здоров’я та довголіттю.

Але всі позитивні ефекти цих кислот пов’язані лише з адекватним вживанням. У свою чергу, неправильний риб’ячий жир підвищує ризик небезпечних проблем – Дзагурова наголосила, що призначати добавку з ним та визначати потрібне дозування має лікар.

Зокрема, медик попередила, що наслідком неправильного прийому риб’ячого жиру може стати розвиток раку грудей та когнітивні порушення.

Читайте також:  Медик пояснила, що може означати говоріння уві сні

«Ця добавка може негативно позначитися на роботі головного мозку, особливо при неправильному зберіганні та транспортуванні. У людини можуть виникнути гіпоксія та проблеми з пам’яттю. Також безконтрольний прийом риб’ячого жиру може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань на грудях, погіршити фертильність», – констатувала лікар.

Аліна Дзагурова додала, що якщо прийом риб’ячого жиру веде до надлишку жирних кислот в організмі, це може негативно вплинути на стан печінки, підвищивши ризик надмірного відкладення жиру, холестерину та розвитку жирового гепатозу.