Багато вчених сходяться на думці, що збільшення тривалості життя потребує комплексного підходу. Важливу роль цьому грають принципи харчування. Дослідження американських учених показало, що скорочення калорійності раціону та її певний розподіл упродовж дня сприяє продовженню довголіття.

Дослідники з національних інститутів проблем старіння та загальних медичних наук США провели низку експериментів із лабораторними мишами. Звіт про дослідження опубліковано у журналі Science.

Гризунів розділили на кілька груп, кожну з яких годували за певною схемою. При цьому вчені аналізували як загальну добову калорійність раціону мишей, так і тривалість перерв між їдою.

З’ясувалося, що скорочення щоденної калорійності харчування на 30% призводить до збільшення тривалості життя на 10%. Дотримання тривалих інтервалів між їдою одного дня і наступного за ним сприяло продовженню життя на 35%. У цьому тривалість таких інтервалів становила щонайменше 12 год.

Читайте також:  3 риси характеру, які впливають на довголіття: вони мають люди віком 100 років і старші

Автори дослідження висловили думку, що їхні висновки відкривають нові перспективи подальшого вивчення механізмів старіння.