Наукові фахівці з Університетського коледжу Лондона представили детальну картину того, які зміни можливі в людському організмі при відмові від алкоголю терміном на місяць.

Як повідомляється в звіті про цей експеримент лондонських дослідників на порталі BBC, автори зібрали групу з 26 волонтерів, яких розділили на два загони. Представники одного продовжували вживати алкоголь відповідно до своїх звичок, тоді як в іншому повністю відмовилися від спиртного рівно на місяць.

На початку і в кінці випробувань добровольцям було проведено повне медичне обстеження. Зіставлення його підсумків дозволило побачити різницю в стані організму людей в період “алкогольної свободи” і після місячного утримання.

Читайте також:  Деякі хвороби серйозно підвищують ризик постраждати від інсульту

«Всі, хто утримувався від спиртного, поліпшили свої аналізи: у цих випробовуваних знизилася вага і зменшився відсоток жирової тканини печінки, поліпшилися якість сну і здатність до концентрації уваги», – повідомили вчені.

За їх словами, найбільш значне поліпшення параметрів роботи організму сталося у людей, які до експерименту не зловживали спиртним, випивали не більше шести келихів пива або вина в тиждень. Що стосується учасників, які віддавали перевагу більш високим дозам спиртного, то їм експеримент несподівано допоміг почати пити менше – через три тижні після закінчення випробування, повернувшись до звичного існування, вони стали вживати спиртне на 70 відсотків менше.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News