Хоча дослідження довели здатність середземноморської дієти приносити багато користі здоров’ю, від старечого недоумства вона не захистить. Такий висновок зробили дослідники зі Швеції.

Вчені з Університету Лунда вирішили дослідити роль дієти у розвитку деменції, а також здатність різних типів харчування забезпечувати захист від старечого недоумства. Було проаналізовано дані харчування близько 28 000 жителів Швеції за 20-річний період.

На початку спостереження середній вік учасників становив 58 років, і ні в кого з них не було діагностовано будь-яку форму деменції. Вони заповнювали щоденники харчування, у яких відбивалася частота прийому їжі та ті продукти, які вони вживали.

За 20 років у 7% учасників дослідження діагностували різні види старечого недоумства, включаючи хворобу Альцгеймера та судинну деменцію. Потім вчені вивчали прихильність учасників експерименту до різних типів харчування, включаючи і середземноморську дієту.

Крім цього, враховувався вік, стать, рівень освіти та спосіб життя. Дослідники виключили тих учасників, у кого деменцію виявили протягом перших 5 років з початку спостереження, оскільки у разі роль харчування встановити було неможливо.

Після перевірки всіх даних вчені не виявили суттєвого зв’язку між дотриманням дієтичних рекомендацій, включаючи і дотримання середземноморської дієти та зниження ризику деменції від усіх причин.

Не знайдено доказів і те, що дотримання будь-якого раціону взагалі впливає наявність біомаркерів, пов’язаних зі старечим недоумством. Отже, середземноморська дієта не дає ніякого додаткового захисту від деменції.