Для правильної роботи шлунково-кишкового тракту потрібно їсти овочі та фрукти, багаті на клітковину. Гарбуз, морква, буряк та ще низка інших продуктів допомагають підтримувати здоров’я кишківника, який часто називають органом довголіття. Лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Марія Ісайкіна назвала 10 продуктів, які сприятливо впливають на кишківник.

За словами лікаря, багаті клітковиною овочі та фрукти за рахунок тривалого перетравлення активізують моторику шлунка та кишки, допомагають виводити з організму продукти метаболізму, уповільнюють швидкість всмоктування цукру в кров та підвищують чутливість до інсуліну. Крім того, ці продукти є добрим джерелом вітамінів.

“Багати клітковиною банани, слива, чорна смородина, груші, яблука, морква, капуста, буряк, гарбуз, листова зелень, багато клітковини міститься в шкірці овочів та фруктів, тому їх краще приймати у свіжому вигляді”, – сказала Марія Ісайкіна. Проте при загостренні хвороб ШКТ овочі та фрукти краще їсти після термічної обробки.

Серед продуктів, які негативно впливають на здоров’я органів довголіття, гастроентеролог назвала жирну їжу зі спеціями, копчені страви, фастфуд, алкогольні та газовані напої. Також дуже не рекомендується часто їсти продукти з консервантами, штучними барвниками, ароматизаторами, великою кількістю цукру та підсолоджувачів.