У ході недавніх досліджень вчені виявили перші ознаки деменції, на які слід звертати увагу. Хоча хвороба невиліковна, рання постановка діагнозу допоможе сповільнити її прогрес, розповіли лікарі.

Перші симптоми деменції включають втрату пам’яті, зміни настрою, труднощі з концентрацією уваги та плутанину у часі та місці. Людям із деменцією може бути важко виконувати звичні щоденні завдання. Наприклад, проблеми можуть виникнути під час приготування їжі.

На сьогоднішній день фахівці виділяють понад 200 підтипів деменції, але найпоширенішою вважається хвороба Альцгеймера. За словами лікарів з The Alzheimer’s Association, симптоми, що погіршуються з часом, стають досить серйозними, щоб заважати звичному способу життя.

“Мікроскопічні зміни у мозку починаються задовго до перших ознак втрати пам’яті”, – зазначає благодійна організація. Зокрема, спостерігаються дві аномальні структури – відкладення бета-амілоїду та нейрофібрилярні клубки, що ушкоджують та вбивають нервові клітини в мозку. Останні є “скручені волокна” іншого білка, відомого як тау-білок, який накопичується всередині клітин.