Нутриціолог Євгенія Новікова розповіла про негативні наслідки, які чекають на тих, хто п’є мало води.

Наш організм приблизно на дві третини складається з води, тому без цієї цілющої вологи він просто не може функціонувати повноцінно. Вода грає величезну роль майже у всіх процесах життєдіяльності.

Скільки пити води щодня? Кожен матиме свою індивідуальну норму, вважаємо за формулою — 30-40 мл на кг маси тіла на добу», — каже експерт.

При нестачі в організмі води відбуваються не найкращі зміни. Так, псується зовнішній вигляд, прискорюються процеси старіння.

Нерідко проблеми підвищеного артеріального тиску пов’язані з дефіцитом води. При нестачі рідини неминучі процеси інтоксикації організму, збої у роботі ферментативної та гормональної систем.

Від зневоднення згущується кров, зростає ризик утворення тромбів. Густішою стає не тільки кров, а й жовч, а це вже ризик утворення каменів у жовчному.

Шкіра та слизові стають суші, з’являються зморшки. Порушується обмін речовин, що загрожує набором зайвої ваги.

Як зрозуміти, що вашому організму потрібна вода? Просто прислухайтеся уважніше до його сигналів. Почуття спраги — одна з яскравих ознак, що організм потребує води. Не ігноруйте його.

І ще один тест: якщо ви дуже рідко ходите в туалет, значить вашому організму не вистачає рідини. Колір сечі буде яскравим. В ідеалі він має бути світлим.

Щоб привчити себе пити воду, завжди носите із собою невелику пляшечку з водою, пийте воду невеликими порціями щоразу, коли згадаєте.

Контролюйте скільки води випили за день. Для початку можна встановити спеціальний мобільний додаток. Потім це увійде до звички.