Що ви віддаєте перевагу, чай або кава?

Любите починати день з чашечки кави? Відмінна звичка, яка не тільки бадьорить і налаштовує на активний ранок, але і підтримує ваше здоров’я. Віддаєте перевагу чай? Теж непогано, але подивіться, скільки всього хорошого може статися з вашим здоров’ям, якщо ви будете випивати всього дві чашечки кави в день!

Знизиться ризик захворіти на рак

Ви, зрозуміло, багато чули про корисні антиоксиданти, які зменшують шкоду, яку завдають організму вільні радикали. Антиоксиданти не тільки захищають наші клітини від передчасного старіння, але і допомагають їм боротися з ушкодженнями і в тому числі захищають від раку. А знаєте, з якого продукту ми отримуємо найбільше антиоксидантів? Сюрприз! З кави. І це не жарт: по-перше, в самому напої (природно, ми говоримо тільки про натуральну каву, ніякого розчинного порошку!) вміст антиоксидантів дійсно високий, а, по‑друге, каву ми п’ємо більш регулярно, ніж їмо, наприклад, ягоди. Як би там не було, кілька чашок кави в день істотно знижують ризик розвитку діабету, хвороби Паркінсона, деменції, цирозу печінки і деяких видів раку. Так що пийте каву – на здоров’я!

Читайте також:  Міцні кістки та здорове серце: чим корисний магній і в яких продуктах він є

Ваш настрій покращиться

Нестача кофеїну погано впливає на мозок і може привести не тільки до ослаблення концентрації і погіршення пам’яті, але і до погіршення настрою. Дослідження, проведене в 2013 році Гарвардською школою громадської охорони здоров’я, підтвердило, що регулярне вживання кави здатне знизити ризик розвитку депресії (і полегшити симптоми, якщо вона все ж настала), а також на 45% зменшити ризик суїциду. Кофеїн не тільки стимулює мозок, але і підвищує настрій і в буквальному сенсі слова рятує життя.

Ваша пам’ять стане краще

Дослідження, результати якого були опубліковані кілька років тому у виданні Nature Neuroscience, підтвердило: протягом 24 годин після введення кофеїну у пацієнтів підвищувалася здатність до утримання в пам’яті нової інформації. Причому доза кофеїну не так важлива, як регулярність: всього одна чашка кави в день — і ваша пам’ять буде просто ідеальною.

Читайте також:  Для серця і печінки: чим корисна редиска

Ви станете більш витривалою

Кофеїн підвищує не тільки наші розумові здібності, але і підвищує фізичну витривалість. Вчені навіть розробили формулу ідеальної дози кофеїну: для людини вагою близько 60 кг достатньо 2,5 чашок звичайної кави середньої міцності. Так що якщо вас чекають серйозні фізичні навантаження або ви просто хочете домогтися великих результатів в спортзалі, не забувайте про каву.

Ваша фігура стане краще

Навіть якщо ви більше нічого не будете робити для схуднення, декількох чашок кави в день достатньо для того, щоб скинути кілограм-другий зайвої ваги. По-перше, кава “запускає” наш метаболізм, змушуючи організм активніше переробляти жир в енергію-і тому варто завершувати ваш щільний сніданок чашкою кави. А, по-друге, кава сама по собі є природним жироспалювачем – і допомагає вам спалювати зайвий жир, навіть якщо ви прости сидите за комп’ютером і читаєте цю статтю.

Читайте також:  Розкрито користь винограду для здоров'я людини