Високий кров’яний тиск підвищує ваші ризики як на серцевий напад, так і на інсульт. Знати свої показники важливо. Якщо у вас високий кров’яний тиск, то ви можете скористатися деякими порадами (один з них медитація), які допоможуть знизити його. Всі подробиці в нашій статті.

Трохи скинути вагу

Якщо у вас є зайва вага, то знизити ваш кров’яний тиск зможе втрата всього 5 кілограм. Також це стане відмінною підмогою для боротьби з синдромом обструктивного апное уві сні – коли ваше дихання багаторазово зупиняється на короткий час, поки ви спите. (Такі зупинки дихання можуть спровокувати підвищення кров’яного тиску, і змусити серце битися стрибкоподібно.) Скидайте вагу повільно, але за допомогою незмінного використання суміші із здорового харчування і тренувань.

Відстеження своєї ваги допоможе вашому кров’яного тиску подбати про себе самостійно. Регулярно перевіряйте свої показники вдома, намагаючись залишатися в рамках свого цільового діапазону.

Слідкуйте за тим, що ви їсте

Експерти рекомендують:

  • Ігноруйте їжу з високим загальним вмістом жирів і насичених жирів.
  • Наїдайтеся до відвалу фруктами і овочами всіляких кольорів і відтінків.
  • Налягайте на продукти з цільного зерна, і тримайтеся подалі від напівфабрикатів. Особливо небезпечною є їжа, багата на вуглеводи, цукор, жири, і сіль.
  • Тримайте на контролі кількість споживаного алкоголю. Малі дози спиртного здатні зменшити ваш кров’яний тиск, тоді як великі будуть мати зворотний ефект. Вживайте не більше чарки в день, якщо ви жінка; дві і менше, якщо ви чоловік.
  • Не захоплюйтеся кофеїном. Він може підвищити ваше кров’яний тиск.
Читайте також:  Лікар розповів, чому тріскаються губи

Це основні правила програми під назвою дієта DASH (Дієтологічний підхід до лікування артеріальної гіпертензії). Більшість вважають її кращою, коли справа стосується прийняття комплексних заходів і зниження кров’яного тиску.

Почніть більше рухатися

Заняття спортом – це споріднена душа правильного харчування. З більшою часткою ймовірності вам вдасться скинути вагу, якщо ви будете займатися спортом і дотримуватися принципів здорового харчування. Офіційні рекомендації передбачають необхідність як мінімум півгодини тренувань в більшість днів тижня. Результати можуть бути просто вражаючими: кров’яний тиск може знизитися від 4 до 9 мм рт. ст.

Пам’ятайте, що тренування – це не тільки похід у спортзал. Це може бути садівництво, мийка машини, або робота по дому. Але кращими для вашого серця є заняття, які змушують його битися сильніше. Це такі аеробні навантаження як ходьба, танці, біг підтюпцем, їзда на велосипеді і плавання.

Обережніше з сіллю!

Це головний винуватець підвищення артеріального тиску. Американська асоціація кардіологів рекомендує людям, які страждають від гіпертензії, вживати не більше 1500 мг солі на добу. Перевірте маркування продуктів харчування, і ви дізнаєтеся скільки ви споживаєте. Якщо ви будете зменшувати кількість поступово, то вам навряд чи вдасться помітити різницю.

Читайте також:  Що можна відчувати, коли виникають проблеми із щитовидною залозою

Одним із способів зменшення кількості споживаної солі є приготування їжі вдома. Сімдесят п’ять відсотків натрію надходить в наш організм внаслідок харчування поза домом і вживання в їжу фасованих харчових продуктів. Замість солі для смаку використовуйте більше спецій.

Вживання більшої кількості калію (міститься в бананах, ізюмі, тунці й молоці) стимулює виведення натрію з організму. Невелике зусилля може знизити ваше кров’яний тиск на 2-8 мм рт. ст.

Розслабтеся

Зниження рівня стресу допомагає утримувати артеріальний тиск у нормі. Ось як його можна знизити.

  • Спробуйте зайнятися такими вправами для розуму і тіла, як йога і тайцзи.
  • Послухайте заспокійливу музику або творіть її самі. У ході одного дослідження було встановлено, що гра на музичних інструментах так само корисна, як і фізична активність.
  • Знаходження під сонцем здатне збільшити кількість гормонів щастя – ендорфінів, і знизити кров’яний тиск.
  • І не забувайте про своє коло підтримки. Дозвольте своїм друзям і родині підняти вам настрій.
  • Боротися зі стресом також допомагає медитація.
Читайте також:  6 способів "розігнати" обмін речовин
Не паліть

Зречення від сигарет ймовірно єдина найбільш правильна річ, яку ви можете зробити для свого серця. Також це добре і для загального стану здоров’я. Куріння шкодить вам не тільки в довгостроковій перспективі.

Ваш кров’яний тиск змушує підніматися кожна викурена сигарета. Знизьте його і продовжите своє життя, кинувши палити. Якщо вам необхідна допомога, щоб зробити перший крок, зверніться до лікаря.

Не пропускайте прийом ліків

Деяким людям достатньо змінити свій спосіб життя, щоб нормалізувати і утримувати кров’яний тиск під контролем. Але багатьом також необхідна медикаментозна терапія. При її проходженні важливо в точності слідувати приписам свого лікаря. І це значить, що не можна зменшувати дозу лікарського препарату або пропускати його прийом. Якщо ви забуваєте про прийом, поставте нагадування на телефоні або скористайтеся щодобовим контейнером для таблеток.

Будь-які проблеми зі здоров’ям є неприємним ускладненням звичного укладу життя. І часто, щоб їх усунути, необхідно цей уклад міняти. Складно, але можливо, особливо якщо гарне самопочуття важливіше викуреної сигарети, жирної котлетки і відлежування боків на дивані. Цінуйте себе, бережіть своє здоров’я і все у вас обов’язково буде добре.

Джерело: HeadInsider