Нерідко при розвитку порушень і захворювань в організмі змінюється звичний запах тіла. Фахівці розповіли, які запахи можуть бути сигналом несприятливих процесів.

Запах ацетону. “Аромат” ацетону, що виходить від поту, може вказувати на різні проблеми зі здоров’ям. Найбільш частою причиною появи такого запаху від тіла є цукровий діабет. В результаті збільшення концентрації глюкози в крові при даній хворобі в організмі починає збільшуватися кількість кетонових тіл від них тіло намагається позбавлятися, в тому числі через піт. Звідси і поява специфічного запаху. До речі, різко виражений запах ацетону може вказувати на наближення діабетичної коми.

Читайте також:  Зміни у стані нігтів можуть виявитися сигналом про розвиток діабету

Крім ендокринних порушень, які пов’язані з цукровим діабетом, ацетоновий запах може говорити, що є

  • Проблеми з системою травлення;
  • Порушення роботи печінки і нирок;
  • Інфікування людини мікробами, бактеріями і вірусами.

Котячий запах. Від людини може виходити запах, що нагадує котячу сечу. Частіше за все такий запах від тіла виникає через ниркові проблеми – хронічного нефриту, пієлонефриту і уремії. Але також, за словами лікарів, котячий «аромат» може бути сигналом наступних патологій:

  • Хвороби печінки;
  • Порушення ендокринної системи;
  • Туберкульоз;
  • Збій в роботі травної системи.

Запах оцту. Якщо у людини спостерігається рясне потовиділення з неприємним різким запахом оцту, це показник проблем з дихальними шляхами або легкими. У жінок такий запах може вказувати на серйозні проблеми з грудьми, наприклад, на мастопатію.

Читайте також:  Цей трав'яний чай може викликати три види раку

Рибний запах. Запах риби або солоний запах моря може виникати як наслідок порушень обміну речовин. Запах риби, що виходить від тіла жінки, є серйозним привід для обстеження у гінеколога. Такий запах може бути маркером ЗПСШ.

Солодкий фруктовий запах. Солодкий запах фруктів (може нагадувати навіть зіпсовані фрукти) – це можливий показник високого рівня цукру в крові, що спостерігається при діабеті. Крім того, солодкуватий запах виходить від тіла при дифтерії.

Запах зіпсованого м’яса. Такий може відчуватися при онкологічних захворюваннях.

Джерело: МедікФорум