Ви не любите пережовувати їжу досить ретельно? Тоді вам доведеться зіткнутися ось з цими проблемами для здоров’я.

Статистика показує, що більша частина населення нашої планети не пережовує їжу в достатній мірі. Як правило, ми занадто поспішаємо приймати їжу, а іноді просто не думаємо про це, тому що відволікаємося на книги, телефони, телевізори або бесіду з друзями. Тим часом, в повному обсязі пережована їжа являє додаткову роботу для нашого шлунка і кишечника. Але справа не обмежується тільки цим, хоча проблеми травлення загрожують печією, запором і кислотним рефлюксом. Не варто забувати, що пережовування – це процес, який передує травленню.

Справа в тому, що погано пережована їжа знижує кількість нутрієнтів, яка абсорбується нашим тілом. В результаті травлення стає менш ефективним у справі постачання нашого організму вітамінами і мінералами, навіть якщо ми вживаємо дуже корисні продукти харчування. Крім того, через погане пережовування їжі зростає ризик харчового отруєння. А ось ця небезпека вас напевно здивує. Дослідження показують, що у людей, які не пережовують їжу ретельно, відзначаються більш різкі перепади настрою. Вони пов’язані з тим, що при незавершеному процесі травлення в шлунку скупчується багато газів, через що людина відчуває себе некомфортно. Ну а в такому стані настрій, природно, падає.

Найпоширенішим і неприємним наслідком не пережовування їжі є прибавка зайвої ваги. Якщо ми їмо занадто швидко, то не встигаємо відчути відчуття ситості і поглинаємо зайві калорії. Якщо ж ми ретельно пережовуючи кожен шматочок, то організм повідомляє нам про те, що йому більше нічого не потрібно. В результаті, ми позбавляємо себе від небезпеки переїдання.

Джерело: МедікФорум