Коли мова заходить про здорове харчування, мало хто думає про те, щоб з’їсти зайвий шматочок сиру. Однак вчені виявили, що деякі його види здатні запобігти розвитку найнебезпечніших захворювань і збільшити тривалість життя.

Дослідники рекомендують звернути особливу увагу на витримані сири, включаючи чеддер, брі і пармезан. З’ясувалося, що вони можуть захистити навіть від раку печінки, пише Express.

Дослідники з Техаського університету A&M виявили, що ці три сири містять речовину під назвою спермідин, яка блокує розмноження пошкоджених клітин печінки. Таким чином, потенційно чеддер, брі і пармезан можуть допомогти запобігти фіброз печінки, який часто переходить в злоякісну пухлину.

Читайте також:  Чи можна вживати разом вітаміни та алкоголь: думка кардіолога

В ході дослідження було встановлено, що при вживанні цієї добавки тривалість життя мишей збільшилася на цілих 25%. Після таких результатів було проведено опитування 800 італійців-довгожителів, які розповіли про свій раціон.

Виявилося, що у тих, хто включав в нього витримані сири, було більш низький кров’яний тиск, а ризик проблем з серцем знижувався на 40%.

Спермідин також міститься в горосі, кукурудзі, соєвих бобах і цільнозернових продуктах, які традиційно вважаються більш здоровими. Однак вчені також відзначили важливість помірного вживання сиру.

Було встановлено, що кон’югована лінолева кислота, якою багатий цей продукт, запобігає розвитку атеросклерозу, зменшує запалення в організмі і зміцнює імунітет.

Читайте також:  Що потрібно їсти для видалення жиру з живота

Крім того, з’ясувалося, що, всупереч поширеній думці, ті люди, які їдять багато сиру, не страждають від високого холестерину.