Малорухливий спосіб життя та відсутність фізичного навантаження часто називають одним із факторів розвитку деменції. При цьому вчені з’ясували, що низькі спортивні показники та ожиріння ще у дитинстві підвищують ризик зниження функцій мозку у дорослому віці. Фахівці вважають, що поліпшення фізичної форми в юному віці та ведення активного способу життя може відіграти важливу роль у зниженні ризику недоумства у старості.

В рамках дослідження, опублікованого в Journal of Science and Medicine in Sport, під наглядом перебувало понад 1200 осіб. У віці 7–15 років їх оцінювали на предмет фізичної підготовки, а у більш зрілому віці (39–50 років) фахівці оцінювали їхні когнітивні здібності.

Результати показали, що люди з найвищим рівнем фізичної підготовки та найнижчим співвідношенням кола талії до стегон у дитинстві показали кращі результати тестів на швидкість, увагу та оцінку когнітивних функцій у дорослому віці. Вчені відзначають, що зниження функцій мозку в середньому віці може сигналізувати про підвищений ризик деменції у старості, пише Science Daily.

“Розробка стратегій, що покращують фізичну форму та знижують рівень ожиріння в дитинстві, важлива, оскільки вона може сприяти покращенню когнітивних здібностей у середньому віці”, – розповіла один із авторів дослідження, доцент Мішель Каллісайя.

Вчені наголошують, що на результати дослідження не вплинули академічні здібності та соціально-економічний статус у дитинстві, а також куріння та вживання алкоголю в середньому віці.