До однієї з причин підвищення рівня холестерину в крові належить регулярне вживання жирної хворої їжі. Зміна раціону харчування та додавання до нього певних продуктів може знизити показник та покращити стан здоров’я.

Фахівці Медичної школи Гарварда (Harvard Medical School) розповіли, на які продукти слід звернути увагу.

Овес та цільнозернові продукти

Простий перший крок до зниження рівня холестерину – з’їсти на сніданок тарілку вівсянки, багатою на розчинну клітковину. За рахунок вмісту клітковини знизити ризик серцевих захворювань та рівень холестерину також допомагають ячмінь та цільнозернові продукти.

Бобові

Бобові (квасоля, сочевиця, нут) особливо багаті на розчинну клітковину. Вони корисні для людей, які намагаються скинути вагу, оскільки після вживання бобових людей довго відчуває ситість.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

Горіхи

Мигдаль, волоські горіхи, арахіс та інші горіхи корисні для серця. Вживання приблизно 60 г горіхів на день може трохи знизити рівень ЛПНГ-холестерину (поганого).

Фрукти і ягоди

Яблука, виноград, полуниця, цитрусові багаті на пектин. Це тип розчинної клітковини, яка знижує рівень ЛПНЩ-холестерину.

Жирна риба

Вживання два-три рази на тиждень жирної риби може знизити рівень ЛПНГ-холестерину завдяки жирам омега-3. Вони знижують рівень тригліцеридів у кровотоку та захищають серце, допомагаючи запобігти порушенню серцевого ритму.

Насичені жири та холестерин в основному містяться у продуктах тваринного походження, таких як жирне м’ясо, молочні продукти з високим відсотком жирності, та у випічці. Їхнє споживання слід обмежити людям з високим холестерином.

Читайте також:  Як скоригувати раціон восени