Коли справа стосується довголіття, вчені радять звертати увагу як на спосіб життя загалом, так і на раціон. Наприклад, якщо частиною щоденної дієти є яловичина, курка та молочні продукти, то, можливо, настав час трохи її змінити. Як виявилося, ці три продукти можуть скорочувати тривалість життя.

Такого висновку дійшли вчені Медичного коледжу Університету штату Пенсільванія. Згідно з дослідженням, опублікованим у Merck Manual, потенційна небезпека полягає в тому, що яловичина, курка та молочні продукти містять амінокислоти, що містять сірки, вживання яких у великій кількості може збільшувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань і навіть призвести до летального результату.

У ході роботи вчені проаналізували дані про здоров’я понад 120 тис. учасників та виявили, що у тих, хто вживав сірковмісні амінокислоти вдвічі більше “розумних значень”, ризик проблем із серцем і судинами збільшувався на 12%, а ризик ранньої смерті від цих станів – на 28%. Вони також виявили, що основна частина таких амінокислот надходить в організм із яловичини, курки та молочних продуктів.

Проте лікар-дієтолог Ліза Янг зазначила, що результати досліджень не говорять про повне вилучення таких продуктів із раціону. “Важливо зосередитися не лише на цих амінокислотах, а й на створенні здорових дієтичних моделей загалом”, – додала вона. За словами Янг, дослідження показує, що здорова для серця дієта повинна включати більше фруктів та овочів, а також рослинні білки, що містяться у бобах та горіхах.