Багато хто з нас чули про розлад під назвою синдром неспокійних ніг. Експерти назвали 5 дивних причин виникнення цього синдрому.

На першому місці – варикозне розширення вен. Різні дослідження у цьому напрямку показали, що варикозні вени на ногах є наслідком поганого зворотного відтоку крові з кінцівок. Відомо, що жертви синдрому неспокійних ніг часто звертаються за допомогою до фахівців, які діагностують у них варикозне розширення вен. І лікування цього розладу допомагає впоратися з симптомами синдрому. На другому місці в цьому рейтингу… стать людини. Певний гормональний дисбаланс у жінок робить їх більш схильними до синдрому неспокійних ніг. Саме тому цей розлад нерідко називають жіночим.

До речі, ще одним не зовсім звичайним фактором ризику синдрому є вагітність. Дослідження показали, що багато вагітних, і особливо ті, хто вже вступив в третій триместр, схильні до розвитку синдрому неспокійних ніг. Приблизно 25% жінок стикаються з цим синдромом під час вагітності, хоча він швидко зникає після пологів. Хвороби нирок можуть призводити до розвитку цього синдрому, якщо їх жертви змушені вдаватися до процедури гемодіалізу. Можливо, розвиток синдрому пов’язаний з дефіцитом заліза в організмі, оскільки він також виявляється і у людей, що зіткнулися з анемією.

Замикає наш рейтинг носіння взуття на високому каблуці. Якщо жінка цілий день пересувається в таких туфлях або чобітках, то це знижує гнучкість ступень і може призводити до синдрому неспокійних ніг. Нагадаємо, що хоча саме по собі розлад зазвичай не породжує ніяких важких симптомів, він викликає проблеми зі сном, які можуть стати спусковим гачком інших неприємних наслідків.

Джерело: МедікФорум