ГоловнаНовини Здоров'яСобаки допомагають захистити господарів від передчасної смерті

Собаки допомагають захистити господарів від передчасної смерті

Фахівці далеко не перший рік твердять про те, що наявність домашніх тварин скрашує життя їх господарів, як в психологічному, так і фізичному плані. Про те, чому особливо корисно мати собак одиноким людям, розповіли вчені.

Собака

Група дослідників з Швеції проаналізувала дані близько 3,8 мільйонів жителів цієї скандинавської країни у віці від 40 до 85 років, які в період з 2001 по 2012 роки перенесли інсульт або інфаркт. Вчені також враховували наявність у цих людей собак.

Дослідження показало, що у власників чотириногих друзів ризик передчасної смерті знижений на 24% у порівнянні з тими, у кого собак не було; ризик смерті від інфаркту — на 65%, а ризик смерті від інших серцево-судинних захворювань — на 31%.

Читайте також:  Рідкісний симптом коронавірусу, який загрожує миттєвою смертю

Фахівці вважають, що депресія, соціальна ізоляція, самотність є значущими факторами ризику поганого здоров’я або передчасної смерті людини. Саме собаки часто допомагають людям впоратися з цими проблемами. Так, наприклад господарі цих вихованців частіше виходять на вулицю і спілкуються з іншими собаківниками. Крім того, наявність тварини робить людину більш фізично активною, пише видання Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News