Достатня активність мозку в літньому віці – це хороша профілактика вікової втрати пам’яті і старечого недоумства. Існують певні методи, чия фіктивність доведена наукою.

Піші прогулянки. Дослідження довело, що якщо люди роблять в день не менше 10 000 кроків в середньому віці, то їх мозок на 2,2 роки молодше, порівняно з тими, хто не ходить пішки і не піддає себе фізичним навантаженням. Будь-якого роду тренування зменшують ризик депресій у літніх людей, а значить, зміцнюють мозок.

Правильне харчування. Вживання однієї порції зелених листових овочів в щоденному режимі може омолодити мозок на цілих 11 років. У цих продуктах міститься лютеїн – природний каротиноїд, який зміцнює сіру речовину і пам’ять.

Читайте також:  Названо спосіб побороти хронічну втому

Інтелектуальні ігри. Так, мова йде про всі улюблені кросворди, судоку і ребуси. Вони дійсно покращують здібності людини до вирішення різного роду проблем і зберігають гостроту мозку.

Зниження тиску. Гіпертонія після 50 набагато збільшує небезпеку проблем з роботою мозку в літньому віці. Можна знизити артеріальний тиск за рахунок вживання темного шоколаду, більш уважного ставлення до власної постави, дихальної гімнастики і певного роду фізичних навантажень.

Кількість сну. Дослідники з США довели, що не менше 8 годин сну ночами сприяють поліпшенню виробництва гормонів, які зміцнюють пам’ять і уважність.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News