Вважається, що поганий сон і неправильні пози, в яких спить людина, збільшують схильність до вікових захворювань, включаючи інфаркт і хворобу Альцгеймера.

Дослідники з Медичної школи Університету Міссурі виявили, що не ліковане обструктивне апное уві сні, яким страждає людина, може прискорювати процес біологічного старіння організму.

«З наявністю обструктивного апное уві сні пов’язаний високий ризик гіпертонії, серцевих нападів, інсульту, діабету та багатьох інших хронічних захворювань», – констатують науковці.

Вчених цікавило, які фактори сприяють епігенетичному прискоренню віку – явищу, яке асоціюється з розвитком хронічних захворювань та схильністю до ранньої смертності. Фахівці вивчали, чи апное впливатиме на системне прискорення старіння. Вони дійшли висновку, що «порушення сну, викликані обструктивним апное, яке веде до зниження рівня кисню під час сну, сприяють швидшому процесу біологічного старіння».

Читайте також:  Алкоголь «токсичний» для клітин мозку — ризик проблем із пам'яттю та ранньої деменції

Коментуючи цей висновок, експерт зі сну Кіра Прітчард заявила, що сон у певній позі може сприяти профілактиці апное, тим самим збільшуючи тривалість життя.

«Сон на спині асоціюється з посиленням хропіння та обструктивним апное уві сні. У такому положенні ваша щелепа, язик та інші м’які тканини спрямовуються до горла – так виникає колапс м’яких тканин, що звужує дихальні шляхи, утруднює дихання і викликає сильний хропіння. Сон на боці є одним із кращих положень для сплячої людини, він може запобігти хропінню».

Також, каже експерт, сон на боці може допомагати за інших проблем зі здоров’ям. Зокрема, він запобігає піднесенню шлункової кислоти та утримує вміст шлунка на місці краще, ніж сон на спині чи животі – це захищає людину від розвитку кислотного рефлюксу.

Читайте також:  Їсти багато хліба небезпечно для здоров'я

Крім того, в такому положенні мозок краще очищається від токсинів, що допомагає запобігати нейродегенеративним захворюванням – наприклад, хворобі Альцгеймера.