Широко поширена думка про те, що якщо батьки занадто сильно підтримують гігієну в будинку, то імунна система дітей слабшає. Але дослідники з Університетського коледжу Лондона це спростували.

Протягом багатьох років мамам маленьких дітей рекомендували виводити їх гуляти і давати «возитися в грязі», не прагнучи постійно відмивати дитячі долоньки і стежити за тим, щоб в кімнаті дитини була ідеальна чистота. Подібний підхід до абсолютної чистоти, на думку ряду вчених, призводить до різкого зниження ефективності імунної системи, яка у важливий дитячий період життя не стикається з великою кількістю патогенів, а тому не набуває достатніх навичок. Стверджується, що такі діти частіше стають жертвами алергій.

І ось тепер вчені з Лондона стверджують, що ця концепція не відповідає дійсності. На зростання числа алергій серед дітей занадто чисті і стерильні поверхні або засоби для миття рук не роблять ніякого впливу. Діти все одно піддаються контакту з бактеріями в природному середовищі, і це дає їх імунній системі зарядку для майбутнього життя. Обійми з родичами і прогулянки на вулиці – два ключових шляхи передачі тих самих бактерій, які так корисні для тренування дитячого імунітету.

Однак цифри говорять про інше. Сьогодні більше 40% британських дітей або 4 млн осіб страждають не менше ніж від однієї алергії. Щороку ця цифра збільшується на 5%. Коли за чистотою приміщень і за дитячими руками стежили не так пильно, рівень алергій в країні був набагато менше, пише The Daily Mail.