Щоб бути красивою, потрібно дати можливість організму отримувати вітаміни в необхідних кількостях.

Кожна жінка хоче бути красивою. Але що таке краса? Це не тільки природні дані, але безліч інших факторів. Колір обличчя, стан шкіри і волосся, доглянутість нігтів – ці та багато інших складових складаються в єдину картину і створюють наш образ. Якщо у вас тьмяне волосся, сірий колір обличчя і згаслий погляд, то навіть найкрасивіші риси обличчя «не чіпляє» і відчуття краси не виникає. І навпаки, жінка зі звичайними рисами обличчя і фігурою, але доглянута, випромінює здоров’я і радість життя здається оточуючим дуже привабливою.

Як навчитися бути завжди красивою? Для цього в першу чергу потрібно бути здоровою! Тут важливо все: сон, щоденна фізична активність, психологічний комфорт вдома і на роботі і, звичайно ж, кількість вітамінів, яку отримує наш організм.

Вітаміни – життєва необхідність

Вітаміни – активні речовини, які беруть участь у безлічі реакцій нашого організму і відіграють важливу роль в обміні речовин. Деякі вітаміни наш організм в змозі виробляти сам, але більшу частину цих речовин ми повинні отримувати ззовні. Якщо цього не відбувається, то організм не в змозі працювати нормально і це обов’язково позначається на нашому зовнішньому вигляді.

Авітаміноз і краса – погане поєднання

Брак одного або декількох вітамінів в організмі називається авітамінозом. При авітамінозі будь-яка, жінка, навіть з самими гарними рисами обличчя, починає виглядати нездоровою і краса блякне.

Характерними ознаками авітамінозу є:

 • суха лущиться шкіра
 • тьмяне волосся, підвищене випадання волосся
 • ламкі нігті
 • втома, дратівливість
 • тріщини в кутах рота
 • кровоточивість ясен

Перераховані вище симптоми створюють не найпривабливіший образ. До того ж авітамінози можуть провокувати розвиток і посилювати перебіг багатьох хвороб, що однозначно негативно позначається на зовнішньому вигляді будь-якої людини. Висновок однозначний – щоб бути красивою, потрібно подбати про «поставки» в організм достатньої кількості вітамінів.

Список вітамінів для краси

До списку вітамінів, які необхідні для підтримки краси відносяться:

 • Вітамін А, покращує колір шкіри, усуває її сухість та лущення, надає блиск і пружність волоссю, позитивно впливає на стан нігтів.
 • Вітамін С, допомагає шкірі залишатися пружною і молодою, сприяє швидкому зникненню ранок і синців. Покращує живлення коренів волосся, що є необхідною умовою для їхнього здоров’я.
 • Вітамін Е, допомагає підтримувати молодість і еластичність шкіри, робить волосся шовковистим і здоровими.
 • Вітаміни групи В. Ця група включає в себе багато різних речовин, які роблять на організм багатопланову дію. Саме з їх допомогою ми набуваємо здоровий колір обличчя, а шкіра стає досить зволоженою. Вітаміни цієї групи перешкоджають передчасній появі сивини і стимулюють ріст волосся.
 • Вітамін Н (біотин) необхідний для краси волосся, нігтів, шкірних покривів.
 • Вітамін D сприяє своєчасній регенерації шкіри, підтримує її молодість і свіжість.
Вітаміни допоможуть боротися зі стресом

Згаслий байдужий погляд зіпсує будь-яку писану красуню. Традиційно ми звинувачуємо в підвищеній втомі і «затурканності» щоденні психологічні перевантаження і стресові ситуації. Але брак вітамінів значно посилює подібні стани і провокує появу депресивних настроїв. Це ще один серйозний аргумент на користь того, що потрібно приділяти особливу увагу надходженню вітамінів в організм.

Способи поставки вітамінів

Найкраще, щоб вітаміни потрапляли в організм природним чином, тобто з їжею, так вони найкраще засвоюються організмом. Різноманітне харчування з великою кількістю овочів і фруктів щодня допоможе вам забезпечити доставку цих необхідних речовин в організм у потрібних кількостях.

Якщо організувати раціональне харчування з якихось причин проблематично, можна вдатися до вітамінних препаратів. В аптеках можна підібрати як моновітамінні (тобто містять один вітамін), так і полівітамінні препарати.

Можна вітамінізувати і зовнішньо. Такий спосіб допоможе поліпшити стан нігтів, волосся, шкіри. Для цього випускається безліч спеціальних кремів, лосьйонів, масок з вітамінами.

Вітаміни – найкращий подарунок

На свята і просто без приводу на знак любові і прихильності чоловіки часто дарують жінкам цукерки, шоколадки та іншу «смакоту». Так заведено в нашій культурі. Але шоколад не забезпечить жіночий організм вітамінами, необхідними для підтримки краси, а ось «допомогти» додати зайві кілограми цілком може. Так чи варто дарувати такі «небезпечні» подарунки? Чи не краще замінити їх на те, що дійсно принесе користь жіночому організму і допоможе підтримувати привабливий вигляд?

Чоловіки, вибираючи подарунки, подумайте про здоров’я своїх близьких і коханих жінок. Може бути пора переглянути стереотипи і замість шоколаду почати дарувати вітаміни для краси? Адже саме так ви зможете проявити справжню турботу про жінку!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ДЛЯ ЖІНОК

ВІТАМІНИ ДЛЯ ШКІРИ

ВІТАМІНИ ТА РОЗУМОВІ НАВАНТАЖЕННЯ