Причиною чутливих зубів можуть бути не тільки запалення нерва, карієс або інфекція, що вимагає звернення до фахівця і лікування. Часто проблема виникає через особливості гігієни або харчування. Детальніше про це розповів стоматолог Джеффрі Р.Морріс.

Він пояснив, що занадто агресивні засоби для догляду за порожниною рота і жорстка зубна щітка пошкоджують емаль. Це в підсумку призводить до чутливості. У подібному випадку необхідно змінити зубну пасту. Також варто купити зубну щітку з більш м’якою щетиною, передає MSN.

Ще однією частою причиною чутливості зубів стає харчування, зазначив Морріс. Він пояснив, що негативно на емаль впливають ряд продуктів і напоїв. Серед них:

  • газовані напої;
  • льоду;
  • гарячі чай і кава;
  • кислі продукти.

Щоб позбутися від чутливості, необхідно виключити їх з раціону, порадив медик. При цьому він додав, що вирішити проблему вдасться, якщо вона з’явилася не так давно. Іншими словами, якщо пошкодження незначні, то вони швидко пропадуть при зміні харчування.

“Якщо чутливість пройшла, але зуби болять, краще звернутися до дантиста. Можливо вже потрібні більш складні процедури, щоб допомогти”, – сказав Морріс.