Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі з відкритим доступом BMC Public Health, робота за певними професіями може бути пов’язана з більш високою ймовірністю вживання алкоголю у людей у віці 40-69 років. На думку авторів, отримані дані можуть бути використані для надання допомоги в адресних заходах в області громадської охорони здоров’я або на робочому місці, спрямованих на скорочення зловживання алкоголем.

Дослідники з університету Ліверпуля виявили, що робочі місця, класифіковані як професійні професії, такі як будівництво та виробництво, швидше за все, були пов’язані з вживанням алкоголю, тоді як робочі місця, які широко класифікуються як професійні заняття, такі як лікарі та вчителі, були пов’язані з меншим ймовірність запою.

Професії, пов’язані з найвищим рівнем алкоголізму: прибиральниці та керуючі ліцензованими приміщеннями, штукатури та виробники промислового прибирання, включаючи прибиральників промислових приміщень.

Найнижчі показники пияцтва пов’язані з професіями священнослужителів, фізиків, геологів, метеорологів і практикуючих лікарів.
Ендрю Томпсон, автор-кореспондент, сказав:

“Сильне вживання алкоголю збільшує ризик фізичної та психічної шкоди, і, розуміючи, які професії пов’язані з пияцтвом, ми можемо краще спрямовувати ресурси та заходи втручання. Наше дослідження дає політикам і роботодавцям розуміння того, які сектори можуть мати найвищий рівень споживання алкоголю”.

Автори виявили, що асоціації між заняттям і пияцтвом розрізняються у чоловіків і жінок. Для чоловіків робочі місця, які, швидше за все, були пов’язані з пияцтвом, були кваліфікованими професіями, в той час як посади, що відносяться до керівників і старших посадових осіб, з більшою ймовірністю були пов’язані з пияцтвом для жінок.

Найнижчі показники вживання алкоголю у чоловіків пов’язані з професіями духовенства, практикуючими лікарями і містобудівниками в порівнянні зі шкільними секретарями, вченими-біологами, біохіміками і фізіотерапевтами для жінок.