Лікар-стоматолог, засновник клініки Smilestudio Луїза Автандилян розповіла, чому жовтіють зуби.

За словами стоматолога, колір зубної емалі впливає кілька чинників. Один із найпоширеніших — куріння. Під впливом гарячого тютюнового диму на емалі з’являються мікротріщини, що посилюють і без того сильний ефект від нікотину і гудрону, що містяться в тютюновій смолі.

Також на колір зубів впливає регулярне вживання чаю та кави: у любителів цих напоїв зуби згодом темніють і позбавляються блиску. До таких факторів можна віднести і вживання червоного вина, червоних ягід та інших овочів і фруктів, що «фарбують».

На колір зубів впливають таніни та хромогени, що містяться в «фарбуючих» продуктах у величезній кількості. Ці речовини в’їдаються у емаль, викликаючи пігментацію. Уникнути цього можна, якщо пити соки через трубочку, а потім полоскати рот водою.

Крім того, за словами лікаря, причиною жовтизни зубів може бути витончення емалі. У такому випадку стає видно дентин – тверда тканина зуба, яка від природи має жовтуватий відтінок.

До причин жовтизни зубів відноситься і використання паст з високими абразивними властивостями або агресивна механічна дія, зокрема, неакуратні маніпуляції зубною щіткою.