Лікар-кардіолог та дієтолог Світлана Павличенко розповіла, чим, крім зайвої ваги, небезпечний жир навколо живота.

Лікар зазначила, що жир навколо живота – абдомінальне ожиріння. Лікарі визначають вагу індексом маси тіла, для оцінки відкладень жиру вимірюють окружність талії (ОТ). Для чоловіків понад 102 см та більше 88 см для жінок – ознака абдомінального ожиріння та маркер підвищеного серцево-судинного ризику.

Крім того, жир навколо живота небезпечний розвитком та хвороб обміну речовин, зокрема, таким важким метаболічним захворюванням, як жировий гепатоз печінки. Основні причини – порушення у харчуванні.

Насамперед це захоплення цукром. Потрібно контролювати цукор та стежити, щоб у повсякденному раціоні був достатній обсяг харчових волокон.

Найбільш серйозно підвищує ризик хронічних захворювань абдомінальне ожиріння або відкладення жиру в животі. Для його оцінки вимірюють окружність талії (ОТ). ВІД понад 102 см у чоловіків і більше 88 см у жінок – ознака абдомінального ожиріння та маркер підвищеного серцево-судинного ризику. Ці види відкладень провокують метаболічний синдром: підвищений артеріальний тиск, інсулінорезистентність, високий рівень поганого холестерину низької щільності.