Деякі типи артриту вимагають оперативних дій у вигляді відвідування лікаря і початку терапії, про це говорять певні симптоми.

Ушкоджує суглоби, що змушує їх хворіти і запалюватися артрит має різні типи. Найбільш поширеним є остеоартрит, що викликає дуже сильні больові відчуття. При захворюванні їм відбувається руйнування захисного хряща всередині суглоба – з часом це все більше сковує і ускладнює руху, робить їх болючими. Найбільш часто остеоартритом уражаються суглоби рук, колін, стегон, попереку, шиї. Люди з цим типом артриту на 30% відсотків частіше падають, а ризик переломів для них підвищується на 20%.

Симптоми. Даний тип артриту може проявлятися слуховим симптомом-людина може чути «клацання або тріск» при згинанні суглоба, розповіли фахівці Фонду артриту (Arthritis Foundation).

Також може виникнути нестабільність суглоба, через яку, наприклад, починає раптово згинатися коліно.

У міру прогресування захворювання кістки можуть тверднути, змінювати форму, оскільки на хрящах з’являються нерівні краї і тріщини.

Коли необхідно відвідати лікаря. Артрит здатний привести до незворотного пошкодження суглобів, ось чому важливо своєчасно діагностувати проблему і вживати необхідні заходи допомоги своєму організму. Представники Фонду підкреслили, що» деякі типи артриту вимагають оперативної медичної допомоги”, і назвали два ключові моменти, які говорять про необхідність якомога швидше відвідати лікаря.

Зокрема, насторожувати повинні наступні симптоми.

  • Біль, набряк або скутість в одному або декількох суглобах
  • Червоні, температурять на дотик суглоби.
  • Хворобливість або жорсткість, що відчуваються одночасно.
  • Проблеми з рухом суглобів, зростаючі труднощі з виконанням повсякденних справ.

Якщо дані симптоми виникли і зберігаються протягом трьох або більше днів, необхідно звернутися до лікаря – це перший ключовий момент, який вимагає відвідати його оперативно.

Другий ключовий момент – коли якісь з перерахованих симптомів артриту кілька разів виникали протягом одного місяця.

Фахівці констатували, що найбільш часто ризик розвитку остеоартриту підвищують такі фактори, як середній і більш зрілий вік, травми, ожиріння.