Якщо пітливість вночі виникає поза зв’язком з жарким повітрям, варто задуматися про відвідування лікаря і обстеження.

Нічна пітливість, яку не можна пояснити надлишковим теплом в спальні може бути симптомом ряду порушень в організмі, небезпечних і не дуже.

Жінки часто відчувають його через гормональні зміни – конкретно коливань рівня естрогену в їх організмі, його істотного зниження. Таким чином “у жінок нічна пітливість може бути симптомом перименопаузи та менопаузи”.

Якщо говорити про більш небезпечних порушеннях в організмі, то в зв’язку з нічною пітливістю лікарі називають стан гіпоглікемії, що характеризується дуже низьким вмістом цукру в крові. У свою чергу, низький цукор в крові може сигналити про різні проблеми зі здоров’ям-наприклад, викликаються діабетом ускладненнях, інсуліноми (розташованої в підшлунковій залозі пухлини, яка виробляє інсулін).

Читайте також:  Названий чай, який здатний захистити від появи каменів у нирках

Також незвично інтенсивне нічне потовиділення може вказувати на зміну роботи надниркових залоз, які починають активніше виробляти кортизол.

Крім цього, нічну пітливість провокують небезпечні захворювання

  • туберкульоз,
  • ВІЛ,
  • лейкемія,
  • рак.

Але якщо причиною рясного нічного поту стає хвороба з цього списку, інші властиві їй симптоми будуть проявлятися і в денний час. Подібна пітливість-це серйозний привід уважне стежити за всіма змінами самопочуття і консультуватися з терапевтом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News