Терплячі люди мають менший ризик померти у віці до 65 років і в середньому страждають від меншої кількості госпіталізацій і захворювань у дорослому житті, ніж більш нетерплячі люди. Такі дані були отримані в аналізі дослідниці Лізи Норргрен. У ньому тисячі шведів відстежувалися з 13-річного віку і протягом усього життя.

У віці 12-13 років 13 тис. молодих людей запитали, що вони б віддали перевагу: отримати 100 шведських крон зараз або 1000 шведських крон через п’ять років? Відповідь на питання говорив про тимчасові переваги, про те, як оцінювалося сьогодення по відношенню до майбутнього.

“Насправді правильного чи неправильного варіанту немає. Це лише питання переваг – отримати щось зараз або дочекатися більшої винагороди”, – розповідає Ліза Норргрен, яка досліджує зв’язок між тимчасовими уподобаннями, освітою, здоров’ям і смертю.

Її результати показують, що терплячі молоді люди, які вирішили отримати 1000 шведських крон через п’ять років, мають на 17-21% більше шансів дожити до свого 65-річчя, ніж їх більш нетерплячі однолітки. Їх також рідше госпіталізують, їм ставлять менше діагнозів у дорослому віці і в меншій мірі діагностують так звані хвороби способу життя.