Терплячі люди мають менший ризик померти у віці до 65 років і в середньому страждають від меншої кількості госпіталізацій і захворювань у дорослому житті, ніж більш нетерплячі люди. Такі дані були отримані в аналізі дослідниці Лізи Норргрен. У ньому тисячі шведів відстежувалися з 13-річного віку і протягом усього життя.

У віці 12-13 років 13 тис. молодих людей запитали, що вони б віддали перевагу: отримати 100 шведських крон зараз або 1000 шведських крон через п’ять років? Відповідь на питання говорив про тимчасові переваги, про те, як оцінювалося сьогодення по відношенню до майбутнього.

Читайте також:  Як уповільнити старіння: 6 змін у домі, які сприяють довголіттю

“Насправді правильного чи неправильного варіанту немає. Це лише питання переваг – отримати щось зараз або дочекатися більшої винагороди”, – розповідає Ліза Норргрен, яка досліджує зв’язок між тимчасовими уподобаннями, освітою, здоров’ям і смертю.

Її результати показують, що терплячі молоді люди, які вирішили отримати 1000 шведських крон через п’ять років, мають на 17-21% більше шансів дожити до свого 65-річчя, ніж їх більш нетерплячі однолітки. Їх також рідше госпіталізують, їм ставлять менше діагнозів у дорослому віці і в меншій мірі діагностують так звані хвороби способу життя.