За даними лікарів Національної служби охорони здоров’я Великобританії, прийом парацетамолу може викликати побічні ефекти, і деякі з них несподівані. Йтиметься про зміну кольору шкіри.

Парацетамол популярний у багатьох країнах. Він ефективно допомагає знизити біль і збити температуру. Медики попереджають, що при регулярному вживанні ліків шкіра пальців і губ може стати синюватого відтінку.

Важливо не допускати передозування ліків, навіть в разі поганого самопочуття. Але порушити дозування дуже легко-парацетамол міститься в багатьох сиропах і інших препаратах, що знижують температуру. Наприклад, він є практично у всіх пакетиках, які потрібно розбавляти водою, отримуючи в результаті ароматизований напій. Такі порошки активно рекламують.

Читайте також:  5 побічних ефектів від звичайного огірка

Серед інших побічних ефектів від парацетамолу-діарея, підвищене потовиділення, нудота або блювота, болі в животі. Одномоментний прийом парацетамолу в дозі більше 10 г у дорослих або більше 140 мг/кг у дітей веде до отруєння, що супроводжується важким ураженням печінки.

Як випливає з інструкції по застосуванню, парацетомол має аналгетичну, жарознижувальну і дуже слабку протизапальну дію, що пов’язано з його впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі та слабко здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.

Фахівці теж рекомендують уважніше ставитися до кількості ліків, які ви приймаєте.

Парацетамол не можна приймати при похміллі. Це посилить навантаження на печінку. Що стосується конкретних хвороб, то ліки не рекомендується пацієнтам з хворою печінкою, наприклад, при цирозі.

Читайте також:  Чотири типи напоїв ведуть до прискореного зовнішнього старіння

З дозуванням парацетамолу теж потрібно бути уважніше. Максимальна доза становить три грами на добу. Чотири грами вже можуть викликати токсичне ураження печінки.

Останнім часом в США і ряді країн Європи парацетамол заборонений для застосування через небезпечні побічні ефекти, пов’язані в основному з його вираженою гепатотоксичністю у великих дозах.