Натуральна кава є одним з найбільш корисних напоїв для здоров’я в плані збільшення тривалості життя і зниження ризику серйозних захворювань. Як вважають вчені, її користь пов’язана з поліфенолами – біоактивними речовинами, які містяться в рослинах, що захищають організм.

Численні наукові дослідження доводять, що вживання кави може допомогти людині прожити довше, захищаючи від вікових захворювань, таких як недоумство, рак і хвороби серця. Так, вчені виявили, що навіть одна чашка кави в день знижує ризик передчасної смерті на 8%. При цьому дві-п’ять чашок зменшують його вже на 12%, а шість – на 16%, пише Express. Випивати більшу кількість цього напою, що бадьорить медики не радять.

В іншому дослідженні, результати якого були опубліковані в Jama Network, вчені проаналізували дані приблизно півмільйона дорослих британців, в раціоні яких була кава. Виявилося, що навіть ті, хто віддавали перевагу напою без кофеїну, з меншою ймовірністю вмирали від ряду захворювань протягом 10-річного періоду дослідження.

Ще один доказ того, що кава сприяє збільшенню тривалості життя, отримали співробітники Університету Бригама Янга (США). Дослідники виявили, що у любителів цього напою довші теломери – кінцеві ділянки хромосом. А чим вони довші, тим краще захищена ДНК від пошкоджень. Як відзначають експерти, з віком теломери коротшають, що призводить до старіння клітин.