ГоловнаНовини Здоров'яСтворено кардинально нові і перспективні ліки від раку

Створено кардинально нові і перспективні ліки від раку

Вченим вдалося зробити черговий прорив у справі створення нових методів лікування раку. Розробляються диво-ліки, які зупиняють пухлину на початковій стадії за рахунок підриву її механізму виживання.

Рак

На стадії розробки знаходяться ліки від раку, які можуть зупинити хворобу на початковій стадії. Препарат, який поки не має офіційної назви націлюється на специфічний фермент, який є «паливом» при поширенні пухлини, як показало дослідження. Препарат діє за рахунок приєднання до мембрани клітин, які швидко розмножуються. Тим самим руйнується механізм виживання раку, пухлини вже не можуть приєднуватися до білка, що потрібно їм для розповсюдження.

Мова йде про мембрану білка під назвою дигідрооротатдегідрогеназа (DHODH). Дослідники проаналізували, яким чином жири, які є будівельними блоками клітинних мембран, а також ліки приєднуються до DHODH. Симуляції показали, що фермент використовує кілька ліпідів в якості якорів на поверхні мембран. При приєднанні до цих ліпідів невелика частина ферменту потрапляє в специфічний адаптер, який дозволяє ферменту прибирати свій натуральний субстрат з мембрани. Створені ліки від раку приєднується до того ж самого місця, тому воно використовує перевагу того ж механізму.

Читайте ще:  5 речей, які не можна робити після їжі

Вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі підкреслюють, що проведене дослідження допомагає пояснити, чому деякі ліки від раку по-різному приєднуються до ізольованих білків, а також до білків, що знаходяться всередині клітин. Вивчаючи ці природні структури і механізми з точки зору лікування раку, можна зробити можливими нові більш специфічні види терапії. Втім, поки ще не дуже зрозуміло, коли ці ліки стануть доступними.

Джерело: MedikForum