Головні болі , випадання волосся і навіть інсульти з пухлинами – ось які наслідки синдрому розбитого серця. Вчені склали список недуг , які може викликати втрата коханої людини.

Випадання волосся
 
Відзначається у деяких жінок протягом лічених тижнів після втрати коханої людини. Приблизно 10 % всього волосся на голові знаходяться в ” сплячому ” стані , і кожен день від 30 до 150 з них випадають натурально. Підвищення рівня гормону стресу кортизолу через синдром розбитого серця може перевести в ” сплячий” стан до 30 % волосся , що швидко приведе до виникнення лисин . На щастя цей стан , званий в медицині телоген ефлувіум ( дифузне облисіння) часто проходить само собою.
 
Застуди , грип

Печаль і стрес послаблюють імунну систему , що робить нас вразливими перед вірусами грипу та застуди. Знову-таки звинувачувати в цьому треба гормон кортизол. За даними вчених з Університету Бірмінгема , хронічний стрес робить нас на 20 % більш уразливими перед вірусними інфекціями.
 
Головні болі

Стресові головні болі регулярно переживає кожен третій дорослий чоловік. Їх причина точно не встановлена ​​, але деякі вчені вважають , що вони виникають через перенапруження м’язів плечей і шиї. Навіть якщо головний біль не був викликаний скорботою , стрес все одно може його підсилити.
 
Астма

Будь-який сильний стрес здатний викликати напад астми , включаючи і синдром розбитого серця.
 
Підвищений кров’яний тиск

У перші тижні після втрати коханої людини ми стикаємося з підвищеним тиском через викид гормону стресу в кровотік. Серце стукає швидше , кровоносні судини стискаються.
 
Запальні захворювання кишечника

Стрес може викликати утворення або рецидив виразкової хвороби кишечника.
 
Рак

Ослаблення імунної системи через стрес призводить до скорочення кількості захисних клітин , які знищують ракові клітини. Дослідження показують , що серед батьків, які втратили дітей , кількість випадків ракових захворювань помітно вищий.
 
Інфаркт , інсульт

Ризик інфаркту в 21 разів вищий в першу добу після втрати чоловіка , як з’ясували Гарвардські вчені . Підвищений тиск також збільшує і небезпеку інсульту.
 
Діабет

І знову гормон стресу кортизол має свій шкідливий вплив , пошкоджуючи клітини підшлункової залози , що виробляє інсулін. Це збільшує небезпеку розвитку діабету другого типу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміцнити серце?