Лікарі називають ожиріння хворобою нашого століття. Третина людей на планеті мають зайву вагу, все частіше зустрічається підліткове і дитяче ожиріння. У чому причина і чому нормальна вага так важливий для здоров’я – в нашому матеріалі.

Згідно з дослідженнями, у світі третина людей мають зайву вагу. Більшість цих людей живуть на території Євразії та Північної Америки. Серед людей старше 40 років частка хворих на ожиріння досягає в розвинених країнах 40%. Це середній показник по всіх вікових групах.

На думку дієтологів, є три основні причини розвитку ожиріння. Це ендокринні захворювання, включаючи цукровий діабет, малорухливий спосіб життя і вживання висококалорійної їжі. Найсумніше, що найчастіше у хворих на ожиріння мають місце всі три ці фактори одночасно.

Читайте також:  Популярний сухофрукт зупиняє втрату кісткової маси

Зайва вага сама по собі є провокатором для ендокринних порушень, а велика кількість калорій, особливо швидких вуглеводів, разом з низькою фізичною активністю, це пряма дорога до цукрового діабету. Надмірна вага збільшує навантаження на серце, страждає опорно-руховий апарат і судини. До цього додаються проблеми з органами травлення, ендокринні порушення, запальні процеси.

Тому для здоров’я важливо, щоб вага була в рамках норми – інакше серйозно підвищується ризик багатьох хвороб. У тому числі, ожиріння пов’язане з деякими видами раку. Ризик гіпертонії, діабету і атеросклерозу зростає пропорційно вазі. Іноді гіпертонікам буває досить змінити свій раціон, відмовитися від шкідливих звичок і подружитися зі спортом, щоб більше не відчувати проблем з високим тиском.

Читайте також:  Названо чай, який здатний знизити підвищений холестерин за шість тижнів

Як з цим бути? Намагатися тримати вагу під контролем. Розібратися у всіх тонкощах і скласти дієту вам допоможуть фахівці – зараз дієтологи є практично у всіх поліклініках. Лікар допоможе скорегувати раціон і порадить відповідні вам фізичні навантаження для зниження ваги. Можливо, буде потрібне лікування наявних захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News