Активне споживання знеболюючих препаратів може спровокувати розвиток залежності. Як показали останні дослідження Університету Ньюкасла, знеболюючі здатні провокувати ожиріння, безсоння і гіпертонію, пише “Правда.RU”.

Вчені аналізували ефект габапентину, прегабаліну і декількох опіоїдних знеболювальних засобів на прикладі 133000 людина. Деякі люди приймали знеболювальні разом з кардіопрепаратами, а деякі – тільки ліки від серцевих недуг. Виявилося, що пацієнти з першої групи порівняно з пацієнтами з другої групи на 95% страждали від ожиріння, на 82% частіше у них фіксувалося збільшення об’єму талії і на 63% частіше розвиток гіпертонії. Багато також скаржилися на безсоння.

У зв’язку з тим, що про негативні побічні ефекти знеболюючих стає відомо не в перший раз, вчені перебувають у постійних пошуках альтернатив. Наприклад, лабораторія фітохімії СібБС ТГУ і лабораторія онкофармакології НІІФіРМ імені Гольдберга вивчили комплекс флавоноїдів, отриманий з рослини лихнис халцедонський. У комплексу спостерігаються стійкі протизапальні та знеболюючі властивості (можна зіставити ефект із диклофенаком натрію).

Джерело: Meddaily