Продукти, які здатні відновити суглоби, назвав лікар Сергій Агапкін. За його словами, однією з головних причин хвороби суглобів є порушення обміну речовин в тканинах внутрішньосуглобового хряща.

– Наситивши раціон певними компонентами, можна поліпшити харчування хряща. Зараз ми назвемо три унікальні продукти, які можуть бути корисні вашим суглобам, — сказав лікар в передачі «Про найголовніше».

Так, вживання скумбрії при артрозі і остеопорозі зменшує дискомфорт і запалення, оскільки в ній міститься омега-3. Уточнюється, що потрібно з’їсти приблизно 30 грамів скумбрії в день.

Ще один продукт, що допомагає при проблемах з суглобами, — ківі. Воно містить велику кількість вітаміну С, який бере участь у формуванні хряща і сполучної тканини.

Третій продукт – вівсянка, так як ній багато марганцю, який допомагає формувати колагенові волокна.

Як раніше розповів в тій же програмі лікар-дієтолог Михайло Гінзбург, є всім доступний продукт, здатний захистити людину від раку і зміцнити кістки. Це звичайний горох, який містить велику кількість білка і кремнію, а саме ці елементи необхідні для синтезу колагену і еластину.

Деякі продукти, навпаки, можуть негативно відбитися на стані суглобів. Це, наприклад, шпинат, щавель і мариновані овочі. Так, в складі шпинату і щавлю є значна кількість оксалатів, які при з’єднанні з кальцієм кісток утворюють камені в нирках і кристалики солі в суглобових капсулах, що призводить до загострень і болів. У маринованих овочах міститься занадто багато фосфатів.