Деякі люди пригощають себе еспресо після вечері. Інші вважають за краще утримуватися від вживання кофеїну “викрадача сну” вдень. Коли краще відмовитися від кави, розповість фахівець.

Щоб уникнути денної сонливості, кава після обіду – звичайна практика, особливо в повсякденному офісному житті. Однак цей ритуал може мати тривалий ефект на сон. Тому що, навіть якщо дія кофеїну більше не відчувається свідомо через кілька годин, він все ще активний в організмі і може перешкодити йому прийти в стан спокою ввечері.

Кофеїн розщеплюється повільно

Зазвичай потрібно від 15 до 45 хвилин, щоб відчути дію кофеїну після чашки кави і відчути себе більш бадьорим. З іншого боку, для повного розщеплення кофеїну організмом потрібно значно більше часу.

Читайте також:  Ось що відбувається з тілом, коли людина кидає курити

Період напіврозпаду кофеїну становить від чотирьох до шести годин. Це означає, що через чотири-шість годин після вживання приблизно половина кофеїну все ще знаходиться в крові. Має пройти ще чотири-шість годин, перш ніж половина цієї залишкової суми знову буде розщеплена.

Наприклад, якщо ви вип’єте каву з 100 мг кофеїну о 10 годині ранку, у вас все ще буде близько 25 мг активного кофеїну у вашому тілі о 10 годині вечора. Тому не дивно, що хтось не може заснути через післяобідню каву: якщо ви вип’єте каву о 16:00, через шість годин 50 мг
кофеїну все ще будуть присутні у вашому кровотоці – це еквівалент більшої кількості кофеїну, ніж міститься в енергетичному напої.

Читайте також:  4 зміни у харчуванні знижують рівень холестерину

Аналізуйте кавові звички

Щоб дізнатися, як кофеїн діє на вас, проведіть ретельний самоаналіз. Ви навіть можете виявити, що кофеїн абсолютно не впливає на ваш сон – навіть якщо ви все ще п’єте еспресо після ситної вечері.

Доктор Аджай Сампат з США повідомляє журналу “Self“:

«Якщо у вас немає проблем із засипанням і ви відчуваєте себе добре відпочившим протягом дня, ви можете пити каву в кінці дня».

В іншому випадку, як правило, він рекомендує випити останню каву не пізніше ніж за вісім-десять годин до сну.

В якості чіткого орієнтиру рекомендується звикнути до того, щоб більше не пити каву після обіду. Так що хоча б каву слід виключити як провокуючий фактор для проблем зі сном.

Читайте також:  Стрес може стати причиною порушення серцевого ритму та інфаркту