Ключ до довголіття – у тому, щоб запобігти розвитку хвороб серця, які вважаються хронічними. Певну роль цьому грає вживання різнокольорових фруктів і овочів. Проте, за словами жінки, яка спромоглася дожити до 122 років, є алкогольний напій, який теж сприяє збільшенню тривалості життя.

Коли Жанну Луїзу Кальман, якій вдалося прожити до 122 років, запитали, у чому секрет її довгого життя, вона перерахувала кілька факторів. Серед них – оливкова олія, шоколад, відмова від куріння та портвейн.

Водночас фахівець із здорового способу життя Тайлер Вудард із Eden’s Gate зазначив, що вино справді може допомогти прожити довго. За словами експерта, портвейн, як передбачається, запобігає розвитку аутоімунних та серцевих захворювань, знижує рівень холестерину, оскільки містить мало кальцію та заліза.

Крім того, портвейн відрізняється протизапальною дією. Це також сприяє збільшенню тривалості життя.

Причина, через яку портвейн дозволяє жити довше, полягає в інгредієнті, що входить до складу вина. Це виноград. Виноград містить ресвератрол, що діє як антитоксин. Тобто він бореться із шкідливими речовинами в організмі та зміцнює імунітет. Ще ресвератрол має протизапальні властивості.