Напої можуть спричинити появу шорсткостей на звичайно гладкій поверхні артерії, відкриваючи шлях до ускладнень.

Кальцифікація артерій є добре відомим провісником судинних захворювань. Основна небезпека полягає у можливості відриву бляшок та перекриття кровотоку до життєво важливих органів. Якщо це станеться, у людини може статися серцевий напад або інсульт, але відповідальне вживання алкоголю може зменшити ці ризики.

Кальцифікація артерій, також відома як атеросклероз, є запальним захворюванням, відповідальним за велику кількість смертей у розвинених країнах.

Одним із потенційних механізмів, що лежать в основі зв’язку між споживанням кальцію та серцево-судинним ризиком, може бути прогресування атеросклерозу.

Відкладення кальцію в артеріях утворюються через те, що м’язові клітини в стінці кровоносних судин починають перетворюватися на кістковоподібні клітини, коли вони старіють або хворі. Відкладення кальцію у ваших артеріях не пов’язані з дієтою або будь-якими добавками, які ви приймаєте.

Декілька досліджень виявили зв’язок між напоями та кальцифікацією артерій.

Вживання всього п’яти або більше газованих напоїв із цукром щотижня було пов’язане з високим ризиком кальцифікації порівняно з людьми, які не вживали напої.