Зазвичай вважається, що кава та чай приносять користь здоров’ю. Але недавнє дослідження показало, деякі різновиди чаю можуть лише нашкодити.

Згідно з науковим дослідженням, проведеним у 2009 році, один популярний трав’яний чай може сприяти розвитку у людини раку. Зокрема, це трав’яний чай мате. Він готується з листя та гілок рослини Ilex paraguariensis.

Проводилося дослідження експертами з Інституту онкології в Аргентині. Фахівці вважають, що чай мате може підвищити шанси людини зіткнутися з раком гортані, ротової порожнини, стравоходу, пише Express. Причому це підтверджується низкою наукових праць.

Однак для того, щоб зробити остаточний висновок про те, що через вживання чаю мате у людей з’являється рак, потрібно провести ще додаткові дослідження.

Сьогодні з’являється все більше доказів, що гарячі напої шкодять здоров’ю людини. Пов’язано це з впливом на організм високої температури. У 2016 році, наприклад, стало відомо, що напої, температура яких перевищує 65 градусів за Цельсієм, можуть підвищити ризик розвитку раку стравоходу. Те саме стосується і трав’яного чаю мате.