Коли ваш кишечник повністю здоровий, ви одразу почуваєтеся краще. Тому важливо їсти здорову їжу, яка, наприклад, допомагає регенерації слизової оболонки кишечника. Ось які продукти справді корисні для вашого кишечника і вас самих.

Коли згадується слово «кишечник», багато людей швидко відключаються, тому що ця тема не є особливо популярною для світських розмов і не має особливо великого впливу на наше повсякденне життя – принаймні на перший погляд.

Насправді здорова кишкова флора є надзвичайно важливою, оскільки вона впливає на всю імунну систему.

Близько 70-80 відсотків усіх клітин, що виробляють антитіла, розташовані у слизовій оболонці кишечника. А бактерії, що живуть у ньому, розщеплюють клітковину і виробляють вітаміни, які гостро необхідні нашому організму. Ось чому здоровий кишечник може зробити значний внесок у запобігання захворюванням та запаленням.

Ваш новий список покупок для кишківника

Ви можете підтримати здоров’я кишківника за допомогою певних звичок харчування. Наступні продукти належать до абсолютних факторів, що сприяють здоров’ю кишечника, і тому в майбутньому їх слід частіше включати в меню.

1. Сила кокосів

Кокосові продукти всіх видів, включаючи масло, молоко та йогурт, мають протимікробні, протигрибкові та противірусні властивості, що робить їх природним ворогом надмірного росту тонкого кишечника, дріжджових грибків і паразитів.

“Тригліцериди із середньою довжиною ланцюга (МСТ) у кокосах також допомагають засвоювати поживні речовини і, як показали дослідження, особливо корисні при захворюваннях у кишечнику та навколо нього”.

Кокосовий йогурт також може похвалитися додатковими перевагами пробіотиків, які зазвичай сприяють зростанню корисних бактерій у кишечнику.

2. М’ята заспокоює організм

М’ята використовувалася з лікувальною метою протягом тисячоліть – і не дарма.

“М’ята перцева, гібрид водяної та м’яти колосистої, має спазмолітичні властивості, що робить її ідеальною для полегшення синдрому подразненого кишечника (СРК) та інших кишкових проблем”.

Охолоджуючий ментол у перцевій м’яті також розслаблює кишечник і, згідно з одним дослідженням, зменшує біль, здуття живота і запор навіть так само ефективно, як ліки, що відпускаються за рецептом.

3. Постачальник Омега-3: лосось

Жирна риба, така як лосось, є чудовим джерелом жирних кислот омега-3 та вітаміну D, що також робить її чудодійною зброєю для кишечника. Жирні кислоти омега-3 зменшують запалення та сприяють розвитку здорових кишкових бактерій.

Дослідження показало, що жирні кислоти омега-3 можуть відігравати важливу роль у лікуванні хронічних захворювань, пов’язаних із кишечником. До них відносяться порушення обміну речовин, ожиріння та рак товстої кишки.

В іншому дослідженні низький рівень вітаміну D був пов’язаний з позитивним впливом на хронічне захворювання кишківника (ВЗК) (запальне захворювання кишківника) і рак товстої кишки.

“Збільшення споживання вітаміну D різко зменшує запалення та підтримує активність бактерій у кишечнику, які допомагають запобігти інфекції (наприклад, сальмонеллу)”.

4. Ягідна клітковина

Клітковина необхідна для здоров’я кишечника: якщо ви споживаєте її в достатній кількості, ви можете запобігти таким проблемам, як запор і дивертикулез (висипання на стінках кишечника).

Інше наукове дослідження також показало, що клітковина зменшує системне запалення та підтримує здорову імунну відповідь.

“Ось чому ягоди заслуговують на місця у списку найважливіших продуктів для здоров’я кишечника: одна чашка містить вісім грамів клітковини – це приблизно чверть вашої щоденної потреби в клітковині”.