Коли ваш кишечник повністю здоровий, ви одразу почуваєтеся краще. Тому важливо їсти здорову їжу, яка, наприклад, допомагає регенерації слизової оболонки кишечника. Ось які продукти справді корисні для вашого кишечника і вас самих.

Коли згадується слово «кишечник», багато людей швидко відключаються, тому що ця тема не є особливо популярною для світських розмов і не має особливо великого впливу на наше повсякденне життя – принаймні на перший погляд.

Насправді здорова кишкова флора є надзвичайно важливою, оскільки вона впливає на всю імунну систему.

Близько 70-80 відсотків усіх клітин, що виробляють антитіла, розташовані у слизовій оболонці кишечника. А бактерії, що живуть у ньому, розщеплюють клітковину і виробляють вітаміни, які гостро необхідні нашому організму. Ось чому здоровий кишечник може зробити значний внесок у запобігання захворюванням та запаленням.

Читайте також:  Названо десять правил догляду для бездоганної шкіри

Ваш новий список покупок для кишківника

Ви можете підтримати здоров’я кишківника за допомогою певних звичок харчування. Наступні продукти належать до абсолютних факторів, що сприяють здоров’ю кишечника, і тому в майбутньому їх слід частіше включати в меню.

1. Сила кокосів

Кокосові продукти всіх видів, включаючи масло, молоко та йогурт, мають протимікробні, протигрибкові та противірусні властивості, що робить їх природним ворогом надмірного росту тонкого кишечника, дріжджових грибків і паразитів.

“Тригліцериди із середньою довжиною ланцюга (МСТ) у кокосах також допомагають засвоювати поживні речовини і, як показали дослідження, особливо корисні при захворюваннях у кишечнику та навколо нього”.

Кокосовий йогурт також може похвалитися додатковими перевагами пробіотиків, які зазвичай сприяють зростанню корисних бактерій у кишечнику.

2. М’ята заспокоює організм

М’ята використовувалася з лікувальною метою протягом тисячоліть – і не дарма.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

“М’ята перцева, гібрид водяної та м’яти колосистої, має спазмолітичні властивості, що робить її ідеальною для полегшення синдрому подразненого кишечника (СРК) та інших кишкових проблем”.

Охолоджуючий ментол у перцевій м’яті також розслаблює кишечник і, згідно з одним дослідженням, зменшує біль, здуття живота і запор навіть так само ефективно, як ліки, що відпускаються за рецептом.

3. Постачальник Омега-3: лосось

Жирна риба, така як лосось, є чудовим джерелом жирних кислот омега-3 та вітаміну D, що також робить її чудодійною зброєю для кишечника. Жирні кислоти омега-3 зменшують запалення та сприяють розвитку здорових кишкових бактерій.

Дослідження показало, що жирні кислоти омега-3 можуть відігравати важливу роль у лікуванні хронічних захворювань, пов’язаних із кишечником. До них відносяться порушення обміну речовин, ожиріння та рак товстої кишки.

Читайте також:  Лікар назвав продукт, який корисний при захворюванні легень

В іншому дослідженні низький рівень вітаміну D був пов’язаний з позитивним впливом на хронічне захворювання кишківника (ВЗК) (запальне захворювання кишківника) і рак товстої кишки.

“Збільшення споживання вітаміну D різко зменшує запалення та підтримує активність бактерій у кишечнику, які допомагають запобігти інфекції (наприклад, сальмонеллу)”.

4. Ягідна клітковина

Клітковина необхідна для здоров’я кишечника: якщо ви споживаєте її в достатній кількості, ви можете запобігти таким проблемам, як запор і дивертикулез (висипання на стінках кишечника).

Інше наукове дослідження також показало, що клітковина зменшує системне запалення та підтримує здорову імунну відповідь.

“Ось чому ягоди заслуговують на місця у списку найважливіших продуктів для здоров’я кишечника: одна чашка містить вісім грамів клітковини – це приблизно чверть вашої щоденної потреби в клітковині”.