Діти найбільше споживають доданий цукор, навіть незважаючи на те, що дієта з високим вмістом цукру пов’язана з такими наслідками для здоров’я, як ожиріння і серцеві захворювання, і навіть з порушенням функції пам’яті.

Однак менше відомо про те, як високе споживання цукру в дитинстві впливає на розвиток мозку, зокрема, області, яка, як відомо, критично важлива для навчання і пам’яті, називається гіпокамп.

Нове дослідження, проведене викладачем університету Джорджії у співпраці з дослідницькою групою Університету Південної Каліфорнії, показало на моделі гризунів, що щоденне вживання цукровмісних напоїв в підлітковому віці знижує продуктивність при навчанні і запам’ятовуванні в дорослому віці. Група також показала, що зміни в бактеріях в кишечнику можуть бути ключем до порушення пам’яті, викликаного цукром.

Читайте також:  Кращий напій для прискорення обміну речовин назвала дієтолог

Підтверджуючи цю можливість, вони виявили, що аналогічні порушення пам’яті спостерігалися навіть тоді, коли бактерії, звані Parabacteroides, були експериментально збагачені в кишечнику тварин, які ніколи не споживали цукор.

“Цукор в ранньому віці збільшував рівні Parabacteroides, і чим вище рівень Parabacteroides, тим гірше тварини справлялися із завданням”, – сказала Емілі Ноубл, доцент коледжу сімейних і споживчих наук UGA, яка стала першим автором статті. “Ми виявили, що одних бактерій було достатньо, щоб погіршити пам’ять так само, як цукор, але вони також порушили і інші типи функцій пам’яті”.

Рекомендації по харчуванню радять обмежувати кількість доданих цукрів до менше 10% калорій в день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News