Дослідження показали, що додатковий прийом вітаміну D, здається, забезпечує певний ступінь захисту від респіраторних інфекцій. У новому дослідженні за участю вчених з Каролінського інституту був зроблений найбільш повний на сьогоднішній день синтез цього зв’язку.

Дослідження, опубліковане в журналі Lancet Diabetes & Endocrinology, підтверджує, що вітамін D захищає від респіраторних інфекцій.

Нове дослідження додає додаткову інформацію про вітамін D як захист від респіраторних інфекцій, але не розглядає питання про те, чи може вітамін D захистити від COVID-19.

Найбільш ефективна добова доза

Хоча загальний захисний ефект проти респіраторних інфекцій становив 8%, дослідники виявили, наприклад, що щоденна доза вітаміну D набагато ефективніша, ніж доза, що вводиться щотижня або місяць. Також немає причин перевищувати рекомендовану дозу.

“Особливо висока доза не здається необхідною”, – говорить співавтор дослідження Пітер Бергман, доцент кафедри лабораторної медицини Каролінського інституту. “Ті, хто отримував 400-1000 МО / день, мали кращу відповідь, оскільки група, яка отримала таку дозу, продемонструвала зниження ризику зараження на 42%. Я хочу підкреслити, що в дослідженні не було сигналів про те, що нормальні дози вітаміну D були небезпечними або викликали побічні реакції”.

Зниження ризику в уразливих групах

Один висновок, який, за словами доктора Бергмана, можна зробити з дослідження, полягає в тому, що медичні служби повинні бути більш уважними до груп, які мають відомий ризик дефіциту вітаміну D, таким як люди з темною шкірою, люди з надмірною вагою і літні люди.

“Щоденна доза вітаміну D може захистити кістки і, можливо, також знизити ризик респіраторних інфекцій у вразливих групах”, – продовжує він. “Однак широкі верстви населення, ймовірно, не отримають такої великої користі від добавки. Вітамін D не робить здорових людей більш здоровими”.

В даний час дослідники вивчають механізми захисної дії вітаміну D проти респіраторних інфекцій – наприклад, які генетичні фактори визначають, чому люди по-різному реагують на добавки вітаміну D.